Reklama

Reklama

​MŚ w snowboardzie. Czeszka Ledecka wycofała się

Czeszka Ester Ledecka, mistrzyni olimpijska z Pjongczangu w snowboardzie, w poniedziałek wycofała się ze startu w mistrzostwach świata w słoweńskiej Rogli. Powodem jest kontuzja. Sztab szkoleniowy zawodniczki nie ujawnił jednak żadnych szczegółów urazu.

25-letnia Ledecka jest pierwszą kobietą, która w jednych zimowych igrzyskach zdobyła złote medale w dwóch różnych dyscyplinach - snowboardzie i narciarstwie alpejskim.

Reklama

"Byłam bardzo dobrze przygotowana do tego startu, ale doznałam kontuzji. Nie jestem w stanie nawet podnieść deski" - Ledecka napisała w oświadczeniu wydanym przez agencję Sport Invest. Dodała, że liczy na szybki powrót do zdrowia i że będzie mogła jeszcze w tym sezonie wystartować w zawodach alpejskiego Pucharu Świata.

W 2018 roku w Pjongczangu Czeszka zdobyła złote medale w alpejskim supergigancie oraz w snowboardowym slalomie gigancie równoległym.

W grudniu na otwarcie sezonu 2020/21 zwyciężyła w snowboardzie w slalomie równoległym w Cortinie d'Ampezzo we Włoszech, natomiast tydzień później w alpejskim PŚ triumfowała w supergigancie w Val d'Isere.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Aktualnie Ledecka jest ósma w klasyfikacji generalnej zjazdu, piąta w supergigancie i 11. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

wha/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: Ester Ledecka | MŚ w snowboardzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama