Reklama

Reklama

MŚ w short tracku - tylko Patrycja Maliszewska wystąpi w Moskwie

Patrycja Maliszewska jest jedyną Polką, która wystąpi w rozpoczynających się w piątek w Moskwie wielobojowych mistrzostwach świata w short tracku. Złote medale przed rokiem w Montrealu zdobyli Koreanka Suk-Hee Shim i i jej rodak startujący w barwach Rosji Wiktor An.

Maliszewska, zawodniczka Juvenii Białystok, miała w poprzednim czempionacie w Kanadzie groźny wypadek na treningu poprzedzającym imprezę i wycofała się z rywalizacji.

Reklama

Regulamin Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) przewiduje w takiej sytuacji, że w kolejnych mistrzostwach może startować tylko jedna zawodniczka.

- Biorąc pod uwagę starty Patrycji w tym sezonie, liczę na miejsce w czołowej dziesiątce w rywalizacji na 500 metrów - powiedziała szefowa wyszkolenia w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.

26-letnia Maliszewska w styczniu w holenderskim Dordrechcie zdobyła brązowy medal wielobojowych mistrzostw Europy. Triumfowała Brytyjka Elise Christie przed Rosjanką Sofią Proswirnową.

Był to najlepszy indywidualny występ polskich łyżwiarek w imprezie tej rangi w historii i pierwszy medal w wieloboju.

Program MŚ 2015 na torze w Kryłackom.

piątek - 13 marca

wyścigi kwalifikacyjne na 500, 1000 i 1500 m kobiet i mężczyzn

sobota - 14 marca

ćwierćfinały, półfinały i finały 500 i 1500 m kobiet i mężczyzn

1/2 finału sztafet kobiet i mężczyzn

niedziela - 15 marca

sztafety kobiet i mężczyzn oraz 1000 m kobiet i mężczyzn, superfinały kobiet i mężczyzn na 3000 m

oraz finały sztafet

Klasyfikacja MŚ 2014 w Montrealu

kobiety -

500 m

1. Seung-Hi Park (Korea Płd.)   

2. Elise Christie (W. Brytania)

3. Kexin Fan (Chiny)           

1000 m

1. Suk-Hee Shim (Korea Płd.) 

2. Park 

3. Valerie Maltais (Kanada)

1500 m

1. Suk Hee Shim (Korea Płd.)

2. Alang Kim (Korea Płd.)

3. Park

Superfinał na 3000 m

1. Shim  

2. Jessica Smith (USA)       

3. Maltais   

klasyfikacja wieloboju (4 konkurencje)

1. Shim (Korea Płd.) 

2. Park (Korea Płd.)

3. Maltais 

sztafeta (3000 m)

1. Chiny 

2. Kanada

3. Włochy

mężczyźni -

500 m

1. Dajing Wu (Chiny)        

2. J.R. Celski (USA)       

3. Charles Hamelin (Kanada)

1000 m

1. Wiktor An (Rosja)         

2. Sjinkie Knegt (Holandia)  

3. Se-Yeong Park (Korea Płd.)

1500 m

1. Hamelin      

2. Tianyu Han (Chiny)

3. Park

Superfinał 3000 m

1. Celski   

2. Jingnan Shi (Chiny)

3. An   

klasyfikacja wieloboju (4 konkurencje)

1. An        

2. Celski        

3. Hamelin

sztafeta (5000 m)

1. Holandia  

2. Korea Płd.

3. W. Brytania

Dowiedz się więcej na temat: Patrycja Maliszewska | short track

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje