Reklama

Reklama

MŚ w short tracku. Niedźwiedzki: Kobieca sztafeta pewna startu w Holandii

Sześcioro reprezentantów Polski – pięć zawodniczek i jeden zawodnik - ma prawo występu w kończących krótki sezon mistrzostwach świata w short tracku – poinformował PAP dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki.

Zawody odbędą się w dniach 5-7 marca w holenderskim mieście Dordrecht.

"Zagwarantowany udział indywidualnie mają dwie nasze zawodniczki, ale dodatkowo możemy wystawić też sztafetę składającą się z pięciu łyżwiarek. Polki były na drugiej pozycji na liście rezerwowej, jednak wycofania niektórych azjatyckich reprezentacji sprawiło, że są w stawce ośmiu drużyn. W Dordrechcie wystartuje też jeden polski zawodnik" - stwierdził Niedźwiedzki.

Obecnie biało-czerwoni przebywają na zgrupowaniu w Białymstoku, a 14 lutego przeniosą się na treningi do Gdańska. To właśnie tam niedawno rywalizowali w mistrzostwach Europy. Najlepiej spisała się liderka kadry Natalia Maliszewska, która zdobyła srebrny medal w swojej koronnej konkurencji 500 m.

Reklama

"Ostatniego dnia lutego reprezentacja przeniesie się do Holandii. W piątek 5 marca odbędą się kwalifikacyjne biegi na 500, 1000 i 1500 m kobiet i mężczyzn, a medale we wszystkich konkurencjach zostaną rozdane 6 i 7 marca" - dodał medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw globu w łyżwiarstwie szybkim na długim torze.

Z powodu pandemii koronawirusa sezon 2020/2021 na krótkim torze składa się jedynie z ME i MŚ. Odwołane zostały wszystkie zawody Pucharu Świata.

giel/ krys/

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy