Reklama

Reklama

MŚ w narciarstwie dowolnym: ostatnie miejsce Riemen-Żerebeckiej

Karolina Riemen-Żerebecka (KS AZS AWF Katowice) zajęła ostatnie, 27. miejsce w skicrossie podczas odbywających się w amerykańskim Park City mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym. Złoty medal zdobyła Kanadyjka Marielle Thompson.

Wcześniej wracająca do rywalizacji na światowym poziomie po ciężkiej kontuzji Polka była także ostatnia w kwalifikacjach.

"Start w mistrzostwach świata na pewno zapadnie w mojej pamięci na długo... Duża lekcja na przyszłość! Trzeba umieć wygrywać i przegrywać. Cieszę się, że po takim wypadku wróciłam do rywalizacji, ale nie z takim wynikiem. 27. miejsce nie jest satysfakcjonującym rezultatem w żaden sposób. Trasa bardzo szybka, nie wybaczała błędów. Popełniłam duży błąd w kwalifikacjach.

- W finałach spóźniłam wyjście z bramki startowej czego sobie nie mogę wybaczyć... To przekreśliło już walkę o Top 16. Teraz czas na kilka dni odpoczynku w domu i wracam do Pucharu Świata w Feldbergu! Dziękuje za trzymane kciuki i wsparcie! Jedno jest pewne, za dwa lata kolejne mistrzostwa świata i tam zrealizuję swój cel‼" - napisała na Facebooku Riemen-Żerebecka.

Reklama

Zawodniczka KS AZS-u AWF-u Katowice miała wystąpić także m.in. przed dwoma laty w MŚ w hiszpańskiej Sierra Nevada, ale podczas treningu przed rozpoczęciem imprezy uległa poważnemu wypadkowi. Z obrażeniami głowy trafiła do szpitala, gdzie była przez kilka dni utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.

Wcześniej 30-letnia Polka należała do światowej czołówki w tej konkurencji. Po wypadku wystartowała w najbardziej prestiżowym cyklu, czyli Pucharze Świata, tylko raz - 20 stycznia 2018 roku w kanadyjskiej miejscowości Nakiska, gdzie nie ukończyła przejazdu w kwalifikacjach. Później miała kolejną kontuzję, tym razem kręgosłupa, przez którą nie mogła wystąpić w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Wyniki sobotnich finałów:

skicross

mężczyźni

1. Francois Place (Francja)

2. Brady Leman (Kanada)

3. Kevin Drury (Kanada)

kobiety

1. Marielle Thompson (Kanada)

2. Fanny Smith (Szwajcaria)

3. Alizee Baron (Francja)

...

27. Karolina Riemen-Żerebecka (Polska)

big air

mężczyźni

1. Fabian Boesch (Szwajcaria)     186,00 pkt

2. Henrik Harlaut (Szwecja)       184,00

3. Alex Beaulieu-Marchand (Kanada) 183,25

kobiety

1. Tess Ledeux (Francja)          184,75

2. Julia Krass (USA)              173,75

3. Isabel Atkin (W.Brytania)      168,75

Reklama

Reklama

Reklama