Reklama

Reklama

MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Jorien ter Mors mistrzynią na 1000 m

Holenderka Jorien ter Mors zdobyła złoty medal na 1000 m podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w rosyjskiej Kołomnie.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Amerykanki Brittany Bowe i Heather Richardson-Bergsma wygrały w tym sezonie niemal wszystkie zawody Pucharu Świata na 1000 m, ale w mistrzostwach globu w Kołomnie zwyciężyła holenderska panczenistka Jorien ter Mors. Natalia Czerwonka zajęła 17. miejsce.

Faworytką piątkowej rywalizacji była Bowe, która w listopadzie pobiła rekord świata (1.12,18), a na sześć startów w PŚ odniosła cztery zwycięstwa i dwukrotnie była druga.

Reklama

Tymczasem w podmoskiewskiej Kołomnie Bowe wywalczyła "tylko" brązowy medal, uzyskując czas 1.15,01. Przegrała z rodaczką Richardson-Bergsmą (1.14,94), ale przede wszystkim z ter Mors (1.14,73).

26-letnia holenderska łyżwiarka jest mistrzynią olimpijską z Soczi na 1500 m i drużynowo, ale z powodzeniem startuje też w short tracku. W tej dyscyplinie również zdobywa medale MŚ i ME.

Czerwonka uplasowała się na 17. pozycji, tracąc ponad dwie sekundy do triumfatorki.

W piątek w Kołomnie odbędą się jeszcze m.in. zawody drużynowe mężczyzn, z udziałem Zbigniewa Bródki, Konrada Niedźwiedzkiego i Jana Szymańskiego. W ostatnim biegu Polacy, którzy zaliczani są do faworytów, ścigać się będą z Koreańczykami.

"Biało-czerwoni" wszystko postawili na jedną kartę, rezygnując z walki na dystansie 1500 m. Dwa lata temu w tej konkurencji Bródka sięgnął po złoto igrzysk.

Wyniki 2. dnia MŚ:

1000 m kobiet:

1. Jorien ter Mors (Holandia)             1.14,73

2. Heather Richardson-Bergsma (USA)       1.14,94

3. Brittany Bowe (USA)                    1.15,01

4. Vanessa Bittner (Austria)              1.15,51

5. Hong Zhang (Chiny)                     1.15,70

6. Ireen Wuest (Holandia)                 1.15,71

...

17. Natalia Czerwonka (Polska)            1.17,02

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy