MŚ w łyżwiarstwie szybkim: 9. lokata Bródki i 10. Niedźwiedzkiego

Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice) zajął dziewiąte miejsce, Konrad Niedźwiedzki (Orzeł Elbląg) dziesiąte, a Roland Cieślak (Pilica Tomaszów Mazowiecki) 23. na 1500 m w łyżwiarskich mistrzostwach świata na dystansach w holenderskim Heerenveen.

Triumfował Denny Morrison, który po raz drugi zdobył złoty medal w tej konkurencji (poprzednio w 2008 roku). Kanadyjczyk uzyskał czas 1.46,44 i drugiego, byłego mistrza świata w wieloboju Rosjanina Iwana Skobriewa wyprzedził o 0,05 s. Trzeci, obrońca tytułu Norweg Hovard Boekko stracił do zwycięzcy 0,06.

Czwarta lokata przypadła trzykrotnemu złotemu medaliście MŚ i rekordziście globu Amerykaninowi Shani Davisowi. W rywalizacji uczestniczyło 24 łyżwiarzy.

Tyle samo zawodniczek startowało na 3000 m. Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) była 13., a Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa) - 23.

Triumfowała mistrzyni olimpijska z Vancouver Czeszka Martina Sablikowa. Drugie miejsce zajęła srebrna medalistka tych igrzysk Niemka Stephanie Beckert, a trzecie reprezentantka gospodarzy, obrończyni tytułu Ireen Wuest. Czwarta była 40-letnia Niemka Claudia Pechstein, która zamierza wystartować na olimpijskim torze w Soczi w 2014 roku.

W piątek odbędą się wyścigi kobiet na 1500 oraz mężczyzn na 1000 m.