Reklama

Reklama

MŚ w łyżwiarstwie szybkim: 11 Polaków wystąpi w Kołomnie

Jedenaścioro polskich łyżwiarzy szybkich - cztery zawodniczki i siedmiu zawodników - wystąpi w mistrzostwach świata, które w dniach 11-14 lutego odbędą się w rosyjskiej Kołomnie.

Jedenaścioro polskich łyżwiarzy szybkich - cztery zawodniczki i siedmiu zawodników - wystąpi w mistrzostwach świata, które w dniach 11-14 lutego odbędą się w rosyjskiej Kołomnie.

- W składzie znaleźli się: kobiety - Natalia Czerwonka, Aleksandra Goss, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska; mężczyźni - Zbigniew Bródka, Piotr Michalski, Konrad Niedźwiedzki, Artur Nogal, Piotr Puszkarski, Jan Szymański, Artur Waś - poinformowała szefowa wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.

Obecnie polscy zawodnicy i zawodniczki trenują w Berlinie, skąd 7 lutego udadzą się do Rosji.

Złotkowska zdobyła kwalifikację w pięciu konkurencjach - na 1500, 3000 i 5000 m oraz w biegach drużynowym i masowym (ze startu wspólnego), zaś Szymański w czterech - 1000, 1500 i 5000 m oraz wyścigu drużynowym.

Reklama

- Status rezerwowych mają Nogal na 500 m i Bródka na 1500 m - dodała Białkowska.

W zawodach drużynowych Polki pobiegną prawdopodobnie w składzie Czerwonka, Woźniak, Złotkowska, a Polacy - Bródka, Niedźwiedzki, Szymański. Rezerwowymi zapewne będą Goss i Puszkarski, choć wcześniej tę rolę pełnił Sebastian Kłosiński.

"Puszkarski wygrał kwalifikacje do drużyny, które odbyły się przy okazji ostatniego Pucharu Świata w Stavanger" - stwierdziła szefowa wyszkolenia PZŁS.

Biało-czerwonych zabraknie w Kołomnie na 500 m kobiet i w rywalizacji ze startu wspólnego mężczyzn.

Rok temu w MŚ w holenderskim Heerenveen najlepiej spisał się Waś, który zajął piąte miejsce na 500 m (sprinterzy dwa razy pokonują ten dystans).

Skład polskich panczenistów na MŚ w Kołomnie:

kobiety:

1000 m - Natalia Czerwonka

1500 m - Czerwonka, Luiza Złotkowska

3000 m - Złotkowska

5000 m - Złotkowska, Aleksandra Goss

bieg drużynowy - Złotkowska, Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Goss bieg ze startu wspólnego - Złotkowska, Goss, Woźniak

mężczyźni:

500 m - Artur Waś, Piotr Michalski, Artur Nogal (rezerwowy)

1000 m - Michalski, Jan Szymański

1500 m - Szymański, Konrad Niedźwiedzki, Zbigniew Bródka (rezerwowy)

5000 m - Szymański

bieg drużynowy - Szymański, Niedźwiedzki, Bródka i Piotr Puszkarski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL