Reklama

Reklama

MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Zwycięstwo Rosjan w parach sportowych

​Rosjanie Tatiana Wołosożar i Maksim Trańkow zwyciężyli w konkurencji par sportowych w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym w kanadyjskim London. Srebrny medal zdobyli obrońcy tytułu Niemcy Aliona Savchenko i Robin Szolkowy.

Brąz wywalczyli reprezentanci gospodarzy Meagan Duhamel i Eric Radford.

Magdalena Klatka i Radosław Chruściński (oboje Unia Oświęcim) zajęli ostatnie, 18. miejsce w programie krótkim i nie zakwalifikowali się do finału.

Pochodząca z ukraińskiego Dniepropietrowska Wołosożar oraz Trańkow w dwóch poprzednich mistrzostwach świata przegrywali tylko z Savchenko i Szolkowym. W piątek wreszcie ich pokonali, i to ze znaczną przewagą punktową.

W finale oba duety nie ustrzegły się błędów. Mimo potknięcia Trańkowa, Rosjanie uzyskali zdecydowanie najwyższą notę za program dowolny. Więcej punktów sędziowie odjęli za upadek Szolkowemu i Niemcy ledwo uratowali srebrny medal.

Reklama

Końcowe wyniki par sportowych:

1. Tatiana Wołosożar, Maksim Trańkow (Rosja)            225,71 pkt

2. Aliona Savchenko, Robin Szolkowy (Niemcy)            205,56

3. Meagan Duhamel, Eric Radford (Kanada)                204,56

4. Kirsten Moore-Towers, Dylan Moscovitch (Kanada)      199,50

5. Qing Pang, Jian Tong (Chiny)                         194,64

6. Yuko Kawaguti, Aleksander Smirnow (Rosja)            191,59

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama