Reklama

Reklama

MŚ w łyżwiarstwie figurowym - Plutowska i Gerber na 27. miejscu

Para taneczna Justyna Plutowska i Piotr Gerber (Stoczniowiec Gdańsk) zajęła 27. miejsce w programie krótkim mistrzostw świata łyżwiarzy figurowych w kanadyjskim London. Polacy nie wystąpią w programie dowolnym, do którego zakwalifikowało się 20 duetów.

Prowadzą Amerykanie Meryl Davis i Charlie White.

Mistrzowie globu z 2011 roku i wicemistrzowie olimpijscy z Vancouver wyprzedzają broniących tytułu reprezentantów gospodarzy Tessę Virtue i Scotta Moira (złoci medaliści IO 2010). Na trzeciej pozycji plasują się Rosjanie Jekaterina Bobrowa i Dmitrij Sołowijew.

Wcześniej w MŚ w London startowali, ale też bez powodzenia, inni polscy łyżwiarze - solista Maciej Cieplucha (ŁTŁF Łódź), a także rywalizujący w parach sportowych Magdalena Klatka i Radosław Chruściński (Unia Oświęcim).

Polacy walczyli w Kanadzie o prawo startu w przyszłorocznych igrzyskach w Soczi. Ostatnią szansą będą we wrześniu zawody Nebelhorn Trophy w niemieckim Oberstdorfie.

Reklama

Wyniki programu krótkiego par tanecznych:

1. Meryl Davis/Charlie White (USA)              77,12 pkt

2. Tessa Virtue/Scott Moir (Kanada)             73,87

3. Jekaterina Bobrowa/Dmitrij Sołowijew (Rosja) 70,05

4. Nathalie Pechalat/Fabian Bourzat (Francja)   69,65

5. Anna Cappellini/Luca Lanotte (Włochy)        67,93

6. Kaitlyn Weaver/Andrew Poje (Kanada)          67,54

...

27. Justyna Plutowska/Piotr Gerber (Polska)     44,00

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy