Reklama

Reklama

MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na 16. miejscu

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli 16. miejsce w rywalizacji par tanecznych mistrzostw świata łyżwiarzy figurowych w Bostonie. Triumfowali obrońcy tytułu Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron.

Srebrny medal wywalczyli reprezentanci gospodarzy rodzeństwo Maia i Alex Shibutani, a brązowy ich rodacy Madison Chock oraz Evan Bates.

Tuż za podium uplasowali się mistrzowie świata z 2014 roku Włosi Anna Capellini i Luca Lanotte.

W czołowej szóstce znalazły się cztery pary z Ameryki Północnej - trzy amerykańskie i kanadyjska.

Kolejność na medalowych lokatach była identyczna zarówno programie krótkim, jak i dowolnym.

Polska para poprawiła się w czempionacie globu w porównaniu z poprzednim w Szanghaju o osiem lokat. W 2015 roku nie zdołali zakwalifikować się do drugiej części konkurencji, zajmując 24. miejsce.

Reklama

"Program dowolny ukończyliśmy na 16. miejscu i takie samo przypadło nam w końcowej klasyfikacji. Przed mistrzostwami świata w Bostonie taka lokata pozostawała jedynie w sferze marzeń. Po programie krótkim było co prawda 14. miejsce, ale jeden spory błąd w "twizzlach" to strata ponad pięciu punktów. Wszystkie pozostałe elementy wykonaliśmy dobrze i nawet za niektóre otrzymaliśmy maksymalne oceny od sędziów. Pokazaliśmy wiele ciekawych i zupełnie innych podnoszeń i elementów od naszych konkurentów. Pomysły naszej trenerki - Sylwii Nowak-Trębackiej na ciekawą, niestandardową choreografię, ciężka praca przez cały sezon i wiele wyrzeczeń dały świetny wynik" - powiedzieli trenujący w toruńskim klubie Axel Kaliszek i Spodyriew.

18-letnia Kaliszek i cztery lata od niej starszy Spodyriew byli jedną z najmłodszych par w mistrzostwach świata.

Dodali, że mistrzostwa globu w Bostonie, w których otarli się o światową czołówkę będą dla nich mobilizacją przed przyszłym, przedolimpijskim sezonem, do którego przygotowania rozpoczną już za tydzień.

Medaliści otrzymali premie finansowe odpowiednio 67,5, 40,5 oraz 27 tys. dolarów. Nagrody przewidziano dla dwunastu par.

W rywalizacji solistek po programie krótkim prowadzi mistrzyni USA Gracie Gold przed Rosjankami - brązową medalistką mistrzostw Europy 2016 Anną Pogoriłą i złotą Jewgienią Medwiediewą. Polka nie startuje. Awans z grona 30 zawodniczek do programu dowolnego zdobyło 24 najlepszych. Druga solistka ME 2016 Rosjanka Jelena Radionowa jest piąta. Czołową szóstkę zamyka srebrna zawodniczka ubiegłorocznych MŚ w Szanghaju Japonka Satoko Miyahara.

Dziewiąta jest jej rodaczka, trzykrotna złota medalistka MŚ Mao Asada.

Wyniki:

Klasyfikacja końcowa par tanecznych (startowało 30 par):

1. Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (Francja)     194,46 pkt

2. Maia Shibutani, Alex Shibutani (USA)                 188,43

3. Madison Chock, Evan Bates (USA)                      185,77

4. Anna Cappellini, Luca Lanotte (Włochy)               182,72

5. Kaitlyn Weaver, Andrew Poje (Canada)                 182,01

6. Madison Hubbell, Zachary Donohue (USA)               176,81

...

16. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Polska)         146,42

Klasyfikacja solistek po programie krótkim:

1. Gracie Gold (USA)                76,43 pkt

2. Anna Pogoriła (Rosja)            73,98

3. Jewgienia Miedwiediewa (Rosja)   73,76

4. Ashley Wagner (USA)              73,16

5. Jelena Radionowa (Rosja)         71,70

6. Satoko Miyahara (Japonia)        70,72


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy