Reklama

Reklama

MŚ w łyżwiarstwie figurowym. Multimedalistka Kostner nie wystartuje

Rekordzistka pod względem liczby medali zdobytych w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym, mistrzyni świata z 2012 r. Włoszka Carolina Kostner nie wystartuje w marcowym czempionacie globu (18-24) w japońskiej Saitamie. Plany krzyżują jej nadal skutki kontuzji.

Kostner od kilku miesięcy odczuwa ból w biodrze, a ostatnio na treningu doznała urazu stawu skokowego. Zabrakło jej także w styczniowych mistrzostwach Starego Kontynentu na Białorusi.

32-letnia zawodniczka nie wyklucza powrotu na lód w kwietniu w drużynowe mistrzostwa świata (odbywają się w cyklu dwuletnim), które także odbędą się w Japonii, w Fukuoce.

Kostner ma 11 medali mistrzostw Starego Kontynentu, w tym pięć złotych (oraz dwa srebrne i sześć brązowych). W czempionacie globu wywalczyła do tej pory sześć medali, oprócz złota dwa srebra i trzy brązy.

Reklama

Włoszka to także brązowa medalistka igrzysk w Soczi (2014). W koreańskim Pjongczangu (2018) była najstarszą uczestniczką olimpijskiej rywalizacji i zajęła piątą lokatę. Rozczarowanie przyniosły jej też ubiegłoroczne MŚ - prowadziła po programie krótkim, ale w dowolnym uzyskała dopiero piąty wynik i w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na czwartym miejscu.

olga/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama