Reklama

Reklama

MŚ w łyżwiarstwie figurowym - Klatka i Chruściński odpadli

Magdalena Klatka i Radosław Chruściński (oboje Unia Oświęcim) zajęli ostatnie, 18. miejsce w programie krótkim par sportowym w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym w kanadyjskim London. Tym samym polscy juniorzy nie wystąpią w piątkowym finale.

Najlepiej w środę wypadli Rosjanie Tatiana Wołosożar i Maksym Trankow. Wicemistrzowie globu wyprzedzają o 2,23 pkt reprezentantów gospodarzy Meagan Duhamel i Erica Radforda. Na trzecim miejscu są obrońcy tytułu, reprezentanci Niemiec Aliona Savchenko i Robin Szolkowy ze stratą 2,37 pkt do liderów.

Reklama

Klatka i Chruściński, trenujący pod kierunkiem Iwony Mydlarz-Chruścińskiej i Sarkisa Tewanjana, za swój występ otrzymali 35,44 pkt. W programie dowolnym zaprezentuje się 16 duetów.

Tego samego dnia rywalizację rozpoczną soliści, wśród których jest Maciej Cieplucha (ŁTŁF Łódź). Podopieczny Scotta Davisa i Jeffa Langdona zapewni sobie prawo startu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Soczi, jeśli znajdzie się w gronie 24 łyżwiarzy, którzy awansują do finału.

Wyniki programu krótkiego - pary sportowe:

1. Tatiana Wołosożar, Maksym Trankow (Rosja)        75,84 pkt

2. Meagan Duhamel, Eric Radford (Kanada)            73,61

3. Aliona Savchenko, Robin Szolkowy (Niemcy)        73,47

4. Juko Kawaguti, Aleksander Smirnow (Rosja)        69,98

5. Kirsten Moore-Towers, Dylan Moscovitch (Kanada)  69,25

6. Pang Qing, Tong Jian (Chiny)                     63,95  

... 

18.  Magdalena Klatka, Radosław Chruściński (Polska) 35,44


Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Klatka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama