MŚ w łyżwiarstwie figurowym. Kaliszek i Spodyriew na 11. miejscu po programie rytmicznym

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajmują 11. miejsce po programie rytmicznym (dawniej - krótkim) w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym w japońskiej Saitamie. Liderami na półmetku są broniący tytułu Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron.

Kaliszek i Spodyriew otrzymali za swój piątkowy występ 73,64 punktu. Do miejsca w czołowej dziesiątce brakuje im 1,12 pkt.

Reklama

Eksportowy w ostatnich latach duet Axla Toruń pod koniec stycznia zaprezentował się z bardzo dobrej strony, zajmując piąte miejsce w czempionacie Europy. Teraz w Japonii podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej mają szanse na najlepszy start w karierze w MŚ. Dotychczas w imprezie tej rangi najwyższą lokatę wywalczyli dwa lata temu, gdy ukończyli rywalizację na 14. pozycji.

Papadakis i Cizeron, którzy mają w dorobku trzy tytułu mistrzów globu, wyprzedzają dwa rosyjskie duety - Wiktorię Sinicynę i Nikitę Kacałapowa oraz Aleksandrę Stiepanową i Iwana Bukina.

Rywalizację w programie dowolnym, w której weźmie udział 20 czołowych duetów, zaplanowano na sobotę. Wtedy też wyłonieni zostaną medaliści wśród solistów. W piątek z kolei w planie jest jeszcze program dowolny solistek.

Wyniki programu krótkiego w tańcach na lodzie:

 1. Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (Francja)   88,42

 2. Wiktoria Sinicyna, Nikita Kacałapow (Rosja)      83,94

 3. Aleksandra Stiepanowa, Iwan Bukin (Rosja)          83,10

...

11. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Polska)      73,64

Dowiedz się więcej na temat: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje