Reklama

Reklama

MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Chan obronił tytuł

Kanadyjczyk Patrick Chan po raz trzeci z rzędu został mistrzem świata w łyżwiarstwie figurowym. Przed własną publicznością w London wyprzedził, choć minimalnie, reprezentanta Kazachstanu Denisa Tena. "Brąz" wywalczył Hiszpan Javier Fernandez.

Chan jest pierwszym od 13 lat zawodnikiem, który triumfował w trzech kolejnych czempionatach globu. Przed nim sztuka ta udała się Rosjaninowi Aleksiejowi Jagudinowi w latach 1998-2000.

22-letni łyżwiarz z Ottawy znakomicie rozpoczął swój program dowolny do muzyki Giaccoma Pucciniego - od dwóch wysokich i czystych poczwórnych skoków, jednak później przewrócił się przy potrójnym lutzu i przy potrójnym akslu. Otrzymał noty niższe niż Ten, ale przewaga, wypracowana w programie krótkim, wystarczyła mu do zachowania pierwszego miejsca.

19-letni Ten okazał się rewelacją zawodów, zdobywając pierwszy w historii MŚ medal dla Kazachstanu. W programie dowolnym nie popełnił żadnego błędu, a do złota zabrakło mu tylko 1,3 pkt.

Reklama

Także Fernandez, który dwa miesiące temu został mistrzem Europy, jest pierwszym łyżwiarzem figurowym z Hiszpanii na podium MŚ.

Maciej Cieplucha (ŁTŁF Łódź) zajął 25. miejsce w programie krótkim i nie zakwalifikował się do finału.

Wyniki:

1. Patrick Chan (Kanada)        267,78 pkt

2. Denis Ten (Kazachstan)       266,48

3. Javier Fernandez (Hiszpania) 249,06

4. Yuzuru Hanyu (Japonia)       244,99

5. Kevin Reynolds (Kanada)      239,98

6. Daisuke Takahashi (Japonia)  239,03

Dowiedz się więcej na temat: Patrick Chan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje