Reklama

Reklama

MŚ łyżwiarzy figurowych: triumf Cappellini i Lanotte w tańcach

Włosi Anna Cappellini i Luca Lanotte zwyciężyli w Saitamie w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym w rywalizacji par tanecznych. Justyna Plutowska i Peter Gerber (Stoczniowiec Gdańsk) odpadli po programie krótkim, zajmując 22. miejsce.

Dotychczas największym sukcesem Cappellini i Lanotte był złoty medal styczniowych mistrzostw Europy w Budapeszcie. Na igrzyskach w Soczi uplasowali się na szóstej pozycji.

W Japonii włoski duet wyprzedził o zaledwie 0,02 pkt Kanadyjczyków Kaitlyn Weaver i Andrew Poje oraz o 0,06 Francuzów Nathalie Pechalat i Fabiana Bourzat.

W tańcach dowolnych najlepsi byli Jelena Ilinicz i Nikita Kacałapow, którzy ostatecznie sklasyfikowani zostali na czwartej lokacie.

Reklama

Nie startowali triumfatorzy ostatniej olimpiady Amerykanie Meryl Davis i Charlie White. Z kolei na rozgrzewce (przed programem krótkim) z powodu kontuzji wycofał się Rosjanin Dmitrij Sołowiew (tworzy duet z Jekateriną Bobrową). Rok temu sięgnęli po brązowy medal MŚ w kanadyjskim mieście London.

Wyniki - pary taneczne:

1. Anna Cappellini, Luca Lanotte (Włochy)         175,43 pkt

2. Kaitlyn Weaver, Andrew Poje (Kanada)           175,41

3. Nathalie Pechalat, Fabian Bourzat (Francja)    175,37

4. Jelena Ilinicz, Nikita Kacałapow (Rosja)      174,38

5. Madison Chock, Evan Bates (USA)                167,59

6. Maia Shibutani, Alex Shibutani (USA)           158,57

...

22. Justyna Plutowska, Peter Gerber (Polska)      51,99

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy