Reklama

Reklama

MŚ łyżwiarzy figurowych: Savchenko i Szolkowy na czele

Reprezentanci Niemiec Aljona Savchenko i Robin Szolkowy zmierzają w kierunku zdobycia piątego tytułu mistrzów świata w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji par sportowych.

Po programie krótkim wyprzedzają w japońskiej Saitamie Kanadyjczyków Meagan Duhamel i Erika Radforda.

Reklama

Polacy nie biorą udziału w tej konkurencji.

Savchenko i Szolkowy, którzy w ubiegłym roku w kanadyjskim London zdobyli srebrny medal, a w Soczi, w 22.zimowych igrzyskach olimpijskich - brązowy, wyprzedzają parę Duhamel-Radford o 2,1 oraz wicemistrzów olimpijskich 2014 Rosjan Ksenię Stołbową i Fiodora Klimowa o 2,87 pkt. Najlepsi w Soczi Rosjanie Tatiana Wołosożar i Maksym Trańkow mając inne plany, przyjechali do Japonii jako widzowie i z trybun oglądali zmagania niedawnych rywali.

Savchenko i Szolkowy triumfowali dotychczas w mistrzostwach świata: w Goeteborgu (2008), Los Angeles (2009), Moskwie (2011) i Nicei (2012).

W dorobku mają także cztery złote medale mistrzostw Europy wywalczone w Warszawie (2007), Zagrzebiu (2008), Helsinkach (2009) i Bernie (2011).

Liderzy wykonali program krótki do muzyki z filmu "Różowa pantera" bezbłędnie. - Publiczność przyjęła nas owacyjnie. Była to rekompensata za długą, prawie dwugodzinną podróż z hotelu w Tokio do Saitamy - powiedział 34-letni Szolkowy.

Organizatorzy, wychodząc naprzeciw prośbom zmęczonych transportowymi utrudnieniami uczestników, ustawili w szatni dwanaście tapczanów.

Do rywalizacji o medale przystąpili łyżwiarze z czternastu krajów. Po trzy pary reprezentują Rosję i Kanadę, po dwie Chiny, Francję, Niemcy, Włochy i USA, natomiast po jednej Austrię, Białoruś, Bułgarię, Estonię, Japonię, Ukrainę i w.Brytanię.   

Do kończącego rywalizację w czwartek programu dowolnego awansowało szesnaście par.

W Saitamie wystartuje troje "Biało-czerwonych": solista Maciej Cieplucha (ŁTŁF Łódź) oraz w parach tanecznych Justyna Plutowska i Peter Gerber (GKS Stoczniowiec Gdańsk).

Przed rokiem w kanadyjskim London Cieplucha (w lipcu skończy 26 lat) sklasyfikowany został na 25., a Plutowska (rocznik 1991) i Gerber (1992) na 27.miejscu.

Wyniki programu krótkiego - pary sportowe

1. Aljona Savchenko, Robin Szolkowy (Niemcy)      79,02 pkt

2. Meagan Duhamel, Eric Radford (Kanada)          77,01

3. Ksenia Stołbowa, Fiodor Klimow (Rosja)         76,15

4. Wenjing Sui, Cong Han (Chiny)                  72,24

5. Cheng Peng, Hao Zhang (Chiny)                  71,68

6. Kirsten Moore-Towers, Dylan Moscovitch (Kanada) 69,31

Dowiedz się więcej na temat: łyżwiarstwo figurowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje