Reklama

Reklama

MŚ łyżwiarzy figurowych: awans Ciepluchy do programu dowolnego

Maciej Cieplucha (ŁTŁF Łódź) awansował do drugiej części rywalizacji solistów odbywających się w japońskiej Saitamie mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym. Polak zajął 21. miejsce w stawce 32 startujących. Liderem jest zawodnik gospodarzy Tatsuki Machida.

Machida zgromadził w programie krótkim 98,21 pkt i wyprzedził o 1,79 brązowego medalistę ubiegłorocznego czempionatu globu Hiszpana Javiera Hernandeza oraz o 6,97 kolegę z reprezentacji, mistrza olimpijskiego z Soczi Yuzuru Hanyu.

W Saitamie zabrakło pozostałych medalistów zimowych igrzysk w Soczi, srebrnego Kanadyjczyka Patricka Chana i Kazacha Denisa Tena.

Cieplucha przed rokiem nie zakwalifikował się do programu dowolnego. Jeśli w piątek w programie dowolnym wykona poprawnie poczwórnego toeloopa będzie mógł liczyć na jeszcze lepszą pozycję.

Reklama

Do rywalizacji o medale wśród solistów stanęło 32 zawodników z 26 krajów. Do programu dowolnego zakwalifikowało się 24 z nich.

W Saitamie startuje troje "Biało-czerwonych: oprócz Ciepluchy, w parach tanecznych zaprezentują się Justyna Plutowska i Peter Gerber (GKS Stoczniowiec Gdańsk).

Przed rokiem w mistrzostwach świata w kanadyjskim London Cieplucha (w lipcu skończy 26 lat) sklasyfikowany został na 25., a Plutowska (rocznik 1991) i Gerber (1992) na 27. miejscu.

Wyniki programu krótkiego - soliści

1. Tatsuki Machida (Japonia)     98,21 pkt

2. Javier Fernandez (Hiszpania)  96,42

3. Yuzuru Hanyu (Japonia)        91,24

...

21. Maciej Cieplucha (Polska)    63,07

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL