Reklama

Reklama

MŚ łyżwiarzy figurowych - Asada prowadzi po programie krótkim

Wicemistrzyni olimpijska z Vancouver Japonka Mao Asada prowadzi w Saitamie po programie krótkim solistek mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym. Wyprzedza Włoszkę Carolinę Kostner i Rosjankę Julię Lipnicką.

23-letnia Asada do tej pory dwukrotnie triumfowała w MŚ - w 2008 roku w Goeteborgu i dwa lata później w Turynie. Ponadto była druga w Tokio-2007 i trzecia przed rokiem w kanadyjskim mieście London.

Reklama

W Japonii nie startuje m.in. mistrzyni igrzysk w Soczi 17-letnia Rosjanka Adelina Sotnikowa, ale znakomicie zastępują ją zaledwie 15-letnia Lipnicka. Przed nią jest Kostner, która zwyciężyła w mistrzostwach globu w 2012 roku w Nicei. Z kolei w poprzedniej edycji zawodów uplasowała się na drugiej pozycji. W dorobku ma też pięć złotych medali ME.

W czwartek awans z programu krótkiego do sobotniego dowolnego uzyskało 24 z 30 solistek. Na liście startowej nie było Polek.

Do drugiej części rywalizacji awansował Maciej Cieplucha (ŁTŁF Łódź); był 21. w programie krótkim w stawce 32 zawodników. W parach tanecznych zaprezentują się Justyna Plutowska i Peter Gerber (GKS Stoczniowiec Gdańsk).

Do tej pory rywalizację zakończyły tylko pary sportowe. Po raz piąty w karierze wygrali reprezentanci Niemiec Aljona Savchenko i Robin Szolkowy.

Wyniki - solistki (po programie krótkim):

1. Mao Asada (Japonia)           78,66 pkt

2. Carolina Kostner (Włochy)     77,24

3. Julia Lipnicka (Rosja)        74,54

4. Akiko Suzuki (Japonia)        71,02

5. Gracie Gold (USA)             70,31

6. Anna Pogoriła (Rosja)         66,26

Dowiedz się więcej na temat: Mao Asada | łyżwiarstwo figurowe | mistrzostwa świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje