Reklama

Reklama

​MP w snowboardzie. Dwa złote medale Król, po jednym Kwiatkowskiego i Nowaczyka

Dwa tytuły wywalczyła Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team), a po jednym Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk w slalomie równoległym i slalomie snowboardowych międzynarodowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Suchem koło Poronina.

W dwudniowych snowboardowych MMP wystartowało ponad 100 zawodniczek i zawodników z Czech, Japonii, Kanady, Korei Południowej, Polski, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i USA.

Król w MMP nie schodziła z pierwszego stopnia podium. W poniedziałek zawodniczka F2 Dawidek Team Zakopane wywalczyła tytuł także w slalomie gigancie równoległym oraz dwukrotnie wygrała całą rywalizację.

Nowaczyk zwyciężył w Suchem dwukrotnie, a także zdobył srebro. Kwiatkowski zakończył czempionat kraju z jednym mistrzowskim i dwoma tytułami wicemistrzowskimi.

"Piękne wyścigi, super zmrożony śnieg, dobrze przygotowany stok dużo zawodników, parę fajnych pojedynków" - ocenił Kwiatkowski.

Reklama

Minimalna strata Kwiatkowskiego

Dodał, że trochę żałuje dwunastu setnych sekundy, które stracił w finale do zwycięzcy zawodów. "Mimo to radość wielka, bo doskwierał mi stłuczony wczoraj bark, no i to dopiero mój drugi mistrzowski tytuł" - przypomniał.

W międzynarodowych mistrzostwach Polski FIS podobnie jak dzień wcześniej triumfował Słoweniec Rok Marguc. Medalistów MP w slalomie wyłoniono natomiast z dwóch przejazdów kwalifikacyjnych rozegranych w ramach slalomu równoległego.

Kolejne starty 17 marca. "Jedziemy do Berchtesgaden, gdzie będą ostatnie zawody Pucharu Świata w tym sezonie. 21 marca będę rywalizował w slalomie równoległym, a dzień później w tzw. team event, w którym wystąpię z Olą Król" - wyliczał Kwiatkowski.

Medaliści mistrzostw Polski:

slalom równoległy kobiety

1. Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team)

2. Julia Sitarz (AZS Zakopane)

3. Weronika Biela-Nowaczyk (AZS Zakopane)


mężczyźni

1. Oskar Kwiatkowski (AZS Zakopane)

2. Michał Nowaczyk (AZS Zakopane)

3. Tomasz Kowalczyk (AZS Zakopane)


slalom kobiety

1. Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team)

2. Aleksandra Michalik (AZS Zakopane)

3. Julia Sitarz (AZS Zakopane)mężczyźni

1. Michał Nowaczyk (AZS Zakopane)

2. Oskar Kwiatkowski (AZS Zakopane)

3. Tomasz Kowalczyk (AZS Zakopane) 

Autor: Joanna Chmiel

jch/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL