Reklama

Reklama

MP w short tracku. Od piątku w Gdańsku rywalizować będzie 70 łyżwiarzy

70 łyżwiarzy z siedmiu klubów rywalizować będzie od piątku do niedzieli w hali Olivia w Gdańsku w mistrzostwach Polski w short tracku. Zawody, w których weźmie udział cała krajowa czołówka, zakończą seniorskie zmagania w tym sezonie.

Na starcie staną reprezentanci AZS Politechniki Opolskiej, MKS Błyskawica Toruń, UKS Short Track MOSiR Giżycko, UKS Orlicy Duszniki-Zdrój, Orła Elbląg oraz faworyci mistrzostw, łyżwiarze Juvenii Białystok i Stoczniowca Gdańsk.

W tym gronie jest Natalia Maliszewska z Juvenii, która w styczniu, także w hali Olivia, wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy na 500 m oraz Nikola Mazur ze Stoczniowca, ósma zawodniczka rozegranych ostatnio w Dordrechcie mistrzostw świata na 500 i 1000 m.

"Nie przeceniam znajomości własnego lodowiska, ale liczę na dobry występ. Ostatnie zawody okazały się dla mnie niezwykle udane. Już start w mistrzostwach Europy był dobrym prognostykiem, ale chyba sama nie spodziewałam się obecności w Top 8 na mistrzostwach świata. Miło będzie jeździć w Trójmieście, ale warunki będą równe dla wszystkich. Czuję się podbudowana i zakładam, że złoto przynajmniej w jednym z biegów pozostaje w moim zasięgu" - stwierdziła Mazur.

Zakażenia koronawirusem u czołowych zawodników tuż przed styczniowymi mistrzostwami Europy w Gdańsku sprawiły, że trudno teraz wskazać faworytów do złota MP. Jedynym reprezentantem biało-czerwonych na mistrzostwach świata był 17-letni Michał Niewiński, dla którego będzie to dopiero drugi występ w krajowym czempionacie seniorów.

"Triumfowałem w młodszych kategoriach wiekowych, natomiast w gronie seniorów mam na koncie srebrny krążek na 1000 m. Na pewno jestem lepszym zawodnikiem niż kilka miesięcy temu, zdrowie i forma dopisują, ale nie pokuszę się o deklarację walki o złoto. Poziom z pewnością będzie bardzo wyrównany. Trzeba pamiętać o takich zawodnikach jak Rafał Anikiej czy Łukasz Kuczyński. Ja będę koncentrował się przede wszystkim na dobrym wykonaniu wszystkich przejazdów" - skomentował łyżwiarz Juvenii.

W piątek od godz. 15 przewidziano w Gdańsku eliminacje, natomiast w sobotę i niedzielę (początek rywalizacji o godz. 10) zaplanowano walkę o medale na poszczególnych dystansach - indywidualnie oraz w sztafetach.

Sezon na krótkim torze zakończą mistrzostwa Polski młodzieżowców i młodzików, które odbędą się w dniach 19-21 marca, także w Gdańsku.

Reklama

Program mistrzostw:

piątek (początek o godz. 15)

eliminacje 1500 m kobiet i mężczyzn 500 m kobiet i mężczyzn 1000 m kobiet i mężczyzn 2000 m sztafeta MIX

sobota (godz. 10)

finały1500 m kobiet i mężczyzn500 m kobiet i mężczyzn2000 m sztafeta MIX

eliminacje sztafet

3000 m kobiet i 5000 m mężczyzn

niedziela (godz. 10)

finały

1000 m kobiet i mężczyzn

super finały

3000 m kobiet i mężczyzn

finały sztafet

3000 m kobiet i 5000 m mężczyznReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL