Reklama

Reklama

MP w łyżwiarstwie szybkim: Złotkowska i Nogal najlepsi w Zakopanem

Luiza Złotkowska (UKS Sparta Grodzisk) zdobyła pięć złotych medali w zakończonych w niedzielę w Zakopanem mistrzostw Polski w łyżwiarskim wieloboju sprinterskim. Wśród mężczyzn Artur Nogal (Fundacja Legia Warszawa) wywalczył trzy złote oraz srebrny i brązowy.

Za nim uplasował się Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice). Mistrz olimpijski z Soczi zdobył po dwa złote i brązowe medale oraz jeden srebrny.

Za Złotkowską uplasowała się Aleksandra Kapruziak (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) - jeden złoty oraz po dwa srebrne i brązowe medale. Dorobek trzeciej w klasyfikacji generalnej Katarzyny Woźniak (AZS AWF Katowice) to po jednym złocie i brązie oraz dwa srebra.

W Zakopanem zabrakło kontuzjowanych łyżwiarzy - Natalii Czerwonki, Katarzyny Bachledy-Curuś i Konrada Niedźwiedzkiego oraz trenującego w Inzell Artura Wasia.

Reklama

W drugim dniu zawodów o podium nie walczył też Jan Szymański (AZS AWF Poznań). Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 1500 m stwierdził, że ponieważ pierwszy dzień potraktował wyłącznie jako sprawdzian formy, to drugi - jak to określił - może sobie "spokojnie odpuścić".

Wyniki drugiego dnia MP w wieloboju sprinterskim:

   K O B I E T Y

   500 m

1. Luiza Złotkowska (UKS Sparta Grodzisk)         40,95

2. Aleksandra Kapruziak (KS Pilica Tomaszów Maz.) 41,49

3. Kaja Ziomek (MKS Cuprum Lubin)                 42,27

   1000 m

1. Luiza Złotkowska (UKS Sparta Grodzisk)          1.21.46

2. Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice)            1.22,81

3. Aleksandra Kapruziak (KS Pilica Tomaszów Maz.)  1.23,68

   wielobój

1. Luiza Złotkowska (UKS Sparta Grodzisk)         162,945 pkt

2. Aleksandra Kapruziak (KS Pilica Tomaszów Maz.) 165,910

3. Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice)           166,600

   5000 m (MP na dystansach)

1. Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice)   7.46,16

2. Angelika Fudalej  (AZS AWF Katowice)   7.54,23

3. Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice) 8.00,53

   M Ę Ż C Z Y Ź N I

   500 m

1. Artur Nogal (Fundacja Legia Warszawa)         36,11

2. Piotr Michalski (SKŁ Górnik Sanok)            36,78

3. Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice)  37,12

   1000 m

1. Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice) 1.12,04

2. Artur Nogal (Fundacja Legia Warszawa)        1.12,95

3. Sebastian Kłosiński (KS Orzeł Elbląg)        1.13,45

   wielobój

1. Artur Nogal (Fundacja Legia Warszawa)        144,930 pkt

2. Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice) 145,965

3. Piotr Michalski (SKŁ Górnik Sanok)           147,140

   10 000 m (MP na dystansach)

1. Roland Cieślak (KS Pilica Tomaszów Maz.)  14.30,47

2. Adrian Wielgat (KS Orzeł  Elbląg)         14.54,30

3. Michał Ostaszewski (WTŁ Stegny Warszawa)  15.04,91

   Triumfatorzy młodzieżowych MP na dystansach:

  5000 m - Angelika Fudalej (AZS AWF Katowice)

10 000 m - Adrian Wielgat (KS Orzeł Elbląg)


Reklama

Reklama

Reklama