Reklama

Reklama

MP w łyżwiarstwie szybkim. Czerwonka obroniła tytuł na 1500 m

Natalia Czerwonka obroniła w piątek mistrzowski tytuł na 1500 m w trwających w Tomaszowie Mazowieckim krajowym czempionacie w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. Wśród mężczyzn po złoty medal na tym dystansie sięgnął Marcin Bachanek.

Najbardziej utytułowana i doświadczona z obecnych reprezentantek kraju swój pierwszy złoty medal w tegorocznych MP zdobyła trzeciego dnia zawodów w tomaszowskiej Arenie Lodowej. W swojej koronnej konkurencji finiszowała nieznacznie przed Karoliną Bosiek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki). Bezpośredni pojedynek Czerwonki z 20-letnią łyżwiarką, która wywalczyła już cztery złote medale w tych zawodach, był ozdobą piątkowej rywalizacji.

Jak przyznała medalistka olimpijska z Soczi, na ostatnich metrach wyścigu obroniła się rzutem na taśmę, zwyciężając o 0,20 s.

Reklama

"Cieszę się, że jest taka zacięta rywalizacja i młodsze koleżanki są w formie. Ja ze swoją jednak kompletnie nie trafiłam i nie pamiętam kiedy tak bardzo nie wstrzeliłam się z nią na mistrzostwa Polski. Bardzo się gubię, staram się szukać siebie, codziennie zmieniam płozy, ale gdzieś mijam się z najważniejszymi rzeczami w łyżwiarstwie, czyli odbiciem i + timingiem+" - tłumaczyła 32-letnia zawodniczka Areny Tomaszów Mazowiecki.

Jak dodała, to pierwsze poważne starty w tym sezonie i ma nadzieję, że na najważniejsze międzynarodowe imprezy będzie już w formie.

Wśród mężczyzn po zakończeniu kariery przez złotego medalistę sprzed roku Adriana Wielgata zwyciężył wyraźnie Bachanek z czasem 1.51,71. Na podium obok 24-letniego panczenisty Stoczniowca Gdańsk stanęli Damian Żurek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) oraz Szymon Palka (Stoczniowiec Gdańsk).

"Z tego biegu nie pamiętam za wiele. Najważniejsze, że udało się zwyciężyć i zrealizować założenia. Może mogło być trochę szybciej, ale na ten moment sezonu trzeba być zadowolonym. Cieszę się z sukcesów całej drużyny, bo zdobywaliśmy złoto już na każdym dystansie. To pokazuje, że jakaś forma jest" - ocenił Bachanek.

W rozegranych w piątek biegach drużynowych triumfowała żeńska ekipa Pilicy Tomaszów oraz męska Stoczniowca Gdańsk.

Mistrzostwa Polski na dystansach zakończą się w sobotę. Tego dnia zaplanowano rywalizację kobiet na 5000 m i mężczyzn na 10 000 m oraz sprinty drużynowe.

Wyniki 3. dnia MP:

kobiety

1500 m

1. Natalia Czerwonka (KS Arena Tomaszów Maz.)  2.00,73

2. Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Maz.)   2.00,93

3. Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice)      2.04,52

bieg drużynowy

1. KS Pilica Tomaszów Maz.                     3.15,67

   (Karolina Gąsecka, Karolina Bosiek, Natalia Jabrzyk)

2. AZS AWF Katowice                            3.20,00

   (Iga Wojtasik, Olga Kaczmarek, Magdalena Czyszczoń)

3. UKS Dziewiątka Tomaszów Maz.                3.49,83

   (Patrycja Sobota, Angelika Danielik, Kaja Kozar)

mężczyźni

1500 m

1. Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk)       1.51,71

2. Damian Żurek (KS Pilica Tomaszów Maz.)      1.52,84

3. Szymon Palka (Stoczniowiec Gdańsk)          1.53,19

bieg drużynowy

1. GKS Stoczniowiec Gdańsk                     4.04,34

   (Szymon Palka, Marcin Bachanek, Sebastian Kłosiński)

2. KS Pilica Tomaszów Maz.                     4.06,34

   (Szymon Wojtakowski, Jakub Piotrowski, Mateusz Owczarek)

3. KS Pilica II Tomaszów Maz.                  4.18,41

   (Dawid Balczerczyk, Damian Żurek, Michał Kopacz)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama