Reklama

Reklama

​MP w łyżwiarstwie szybkim. Bosiek zdetronizowała Czerwonkę na 1000 m

Karolina Bosiek i Artur Nogal zwyciężyli w wyścigach na 1000 m w drugim dniu mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. Łyżwiarka Pilicy Tomaszów Mazowiecki zdetronizowała na tym dystansie Natalię Czerwonkę, która zdobywała złoto w ostatnich pięciu latach.

Bosiek potwierdziła w czwartek swoją dobrą dyspozycję na początku nietypowego sezonu, w którym z powodu epidemii koronawirusa odwołano m.in. jesienny cykl zawodów Pucharu Świata. 20-letnia panczenistka wywalczyła swoje kolejne złote medale, po środowym zwycięstwie na 500 m. Na dwukrotnie dłuższym dystansie finiszowała wyraźnie przed Czerwonką, która w ostatnich latach zdominowała tę konkurencję zwyciężając w niej w mistrzostwach kraju nieprzerwanie od 2015 roku.

Podopieczna trenera Wiesława Kmiecika przyznała, że jest zaskoczona sukcesami na krótkich dystansach i osiągniętymi czasami (38,93 na 500 m i 1.17,63 na 1000 m).

Reklama

"Totalnie nie spodziewałam się tak dobrych biegów, które prognozują dobrą formę. Jestem bardzo zadowolona z obu medali, bo wyścig na 500 m był moim najszybszym startem w Tomaszowie, a wygrana na 1000 m też jest niespodzianką. Starałam się skupić w tych wyścigach głównie na technice i myślę, że wyszło mi to całkiem dobrze" - oceniła Bosiek.

Swój trzeci mistrzowski tytuł utalentowana łyżwiarka wywalczyła w biegu ze startu wspólnego, w którym wyprzedziła Magdalenę Czyszczoń (AZS AWF Katowice) i Czerwonkę.

Wśród mężczyzn w zaciętej rywalizacji zwyciężył Nogal, dla którego było to drugie złoto w zawodach w tomaszowskiej Arenie Lodowej. 30-letni łyżwiarz Stoczniowca Gdańsk o 0,03 s wyprzedził Damiana Żurka (KS Pilica Tomaszów Maz.). Na najniższym stopniu podium stanął Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk). Na piątej pozycji został natomiast sklasyfikowany ubiegłoroczny zwycięzca Piotr Michalski (AZS AWF Katowice).

"Cieszę się, że tym razem szala szczęścia była po mojej stronie, bo przed rokiem przegrałem o 0,1 s. Moją konkurencją jest 500 m i ten wyścig wyszedł mi lepiej pod względem osiągniętego czasu i techniki przejazdu. Na mecie na 1000 metrów mam tak, że ze zmęczenia niewiele widzę, ale zwyciężając z tak dobrym rywalem w parze, jak Sebastian Kłosiński wiedziałem, że będę wysoko" - przyznał Nogal.

W biegu ze startu wspólnego mężczyzn triumfował Szymon Palka (Stoczniowiec Gdańsk) przed Bachankiem i Jakubem Piotrkowskim (KS Pilica Tomaszów Maz.).

Mistrzostwa Polski na dystansach potrwają do soboty. Na piątek zaplanowano rywalizację kobiet i mężczyzn na 1500 m oraz biegi drużynowe.


Wyniki 2. dnia MP:

 

kobiety

 

1000 m

1. Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Maz.)   1.17,63

2. Natalia Czerwonka (KS Arena Tomaszów Maz.)  1.18,48

3. Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice)         1.18,88

 

bieg ze startu wspólnego

1. Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Maz.)   9.43,12

2. Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice)      9.45,02

3. Natalia Czerwonka (KS Arena Tomaszów Maz.)  9.45,11

 

mężczyźni

 

1000 m

1. Artur Nogal (Stoczniowiec Gdańsk)           1.11.08

2. Damian Żurek (KS Pilica Tomaszów Maz.)      1.11,11

3. Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk)       1.11,95

 

bieg ze startu wspólnego

1. Szymon Palka (Stoczniowiec Gdańsk)          8.29,95

2. Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk)       8.30,51

3. Jakub Piotrowski (KS Pilica Tomaszów Maz.)  8.31.36


autor: Bartłomiej Pawlak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL