Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata juniorów w Zakopanem bez biegów narciarskich

Międzynarodowa Federacja Narciarska poszukuje nowego gospodarza dla narciarskich mistrzostw świata juniorów w biegach narciarskich, które miały odbyć się w 2022 roku w Zakopanem. Tym razem Polski Związek Narciarski nie może sprostać organizacji części imprezy z uwagi na planowane rozpoczęcie inwestycji w pobliżu tras biegowych.

Mistrzostwa świata juniorów miały odbyć się w Zakopanem w 2020 roku. Impreza w Polsce zmieniła już wcześniej miasto gospodarza z Wisły na stolicę polskich Tatr. Później z uwagi na pandemię koronawirusa wydarzenie przeniesiono o rok, zaś imprezę w 2020 roku przejęło Lahti. Kiedy wszystko wskazywało na to, że juniorski czempionat bez przeszkód odbędzie się już wkrótce w Zakopanem, teraz okazuje się, że nie wszystkie dyscypliny będą mogły zostać tutaj rozegrane.

Problem dotyczy biegów narciarskich. Wszystko przez planowaną inwestycję w pobliżu tras biegowych. Chodzi o rozpoczęcie prac nad kryciem toru lodowego.

Reklama

FIS szuka nowego organizatora

Międzynarodowa Federacja Narciarska przyznała, że aktualnie trwają poszukiwania nowego gospodarza dla zorganizowania zawodów w biegach narciarskich. FIS ma nadzieję, że już wkrótce uda się znaleźć organizatora, chcącego podjąć się przyjęcia młodych narciarzy w przyszłym roku - poinformował portal Dailyskier.com.

Wiadomo jednocześnie, że ani skoki narciarskie, ani kombinacja norweska nie są zagrożone, jeśli chodzi o lokalizację zawodów w Zakopanem. Biegowa część dwuboju będzie bowiem możliwa do zrealizowania. W przypadku biegów narciarskich, trasa musi być dłuższa, a modernizacja obiektu w jej pobliżu, zwyczajnie uniemożliwia realizację zakładanego planu. 

AReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje