Mistrzostwa Czterech Narodów łyżwiarzy figurowych: Kryger trzecia

Agata Kryger była trzecia wśród solistek w Mistrzostwach Czterech Narodów w łyżwiarstwie figurowym, które od piątku do niedzieli odbywały się w Bratysławie. Wśród czterech startujących par tanecznych drugie miejsce zajęli Justyna Plutowska i Peter Gerber.

W Bratysławie występowali łyżwiarze z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, a zawody te były jednocześnie mistrzostwami każdego z tych krajów.

W zmaganiach solistek najlepsze okazały się Czeszki. Wygrała Eliska Brezinova przed Elizavetą Ukolovą. Oprócz Kryger wystąpiło w imprezie jeszcze 11 innych Polek. Wicemistrzostwo kraju wywalczyła dziesiąta w zawodach Aleksandra Kamieniecki, a brązowy medal przypadł 13. w stawce Marcelinie Lech.

Natomiast w tańcach Plutowska i Gerber przegrali ze słowackim duetem Federica Testa i Lukas Csolley.

Już w sobotę zakończyli rywalizację soliści, wśród których trzeci był Maciej Cieplucha. Najlepsi okazali się Czesi Tomas Verner oraz Michal Brezina. Wicemistrzem Polski został szósty w końcowej klasyfikacji Krzysztof Gala, a brązowy medal wywalczył Wiktor Witkowski, który w stawce 16 zawodników zajął 11. miejsce.

Natomiast w konkurencji par sportowych wystąpił tylko jeden duet - Magdalena Klatka i Radosław Chruściński.

Dowiedz się więcej na temat: łyżwiarstwo figurowe | Agata Kryger | bratysława