Reklama

Reklama

Medalistka igrzysk i mistrzostw świata łyżwiarka Bergsma zakończyła karierę

Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Pjongczangu w wyścigu drużynowym, 14-krotna medalistka mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim Amerykanka Heather Bergsma postanowiła zakończyć sportową karierę. Chce poświęcić się rodzinie. W październiku 2018 urodziła syna.

Bardziej znana jest pod panieńskim nazwiskiem Richardson. Czterokrotnie zwyciężała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - po raz ostatni w sezonie 2016/17. Ścigała się na dystansach 500, 1000 i 1500 m.

W maju 2015 wyszła za mąż za holenderskiego panczenistę Jorrita Bergsmę, który ma w dorobku trzy medale olimpijskie. W październiku 2018 przyszedł na świat ich syn Brent. Teraz Bergsma postanowiła, że nie chce po przerwie macierzyńskiej wracać na lód i woli skupić się wychowywaniu dziecka.

mar/ cegl/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy