Reklama

Reklama

Medalista igrzysk w łyżwiarstwie figurowym zakończył karierę

Daisuke Takahashi, pierwszy Japończyk, który stanął na podium olimpijskim w łyżwiarstwie figurowym, postanowił w wieku 28 lat zakończyć karierę. Brązowy medalista z Vancouver jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w swoim kraju.

Jest także pierwszym łyżwiarzem z Japonii, który wygrał finał prestiżowych zawodów Grand Prix.

- Postanowiłem przejść na sportową emeryturę, bo czuję, że nadszedł mój czas. Mam przed sobą kolejne cele i chcę nadal popularyzować łyżwiarstwo figurowe w moim kraju - powiedział trzykrotny medalista mistrzostw świata.

Miejscowe media poinformowały, że Takahashi wkrótce zostanie trenerem. On sam tego nie potwierdza.

Jego pierwsze spotkanie z łyżwiarstwem figurowym miało miejsce, gdy miał osiem lat. Na lodowisko zabrała go mama, mając nadzieję, że w ten sposób zainteresuje go... hokejem.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy