Reklama

Reklama

ME w short tracku: Konopko oraz sztafety z największymi szansami

Bartosz Konopko oraz sztafety kobiet i mężczyzn - zdaniem prezesa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierza Kowalczyka - są najmocniejszymi punktami reprezentacji na mistrzostwa Europy w wieloboju w short tracku w Mladej Boleslav (27-29 stycznia).

Po zgrupowaniu w Opolu główny trener narodowej drużyny Kanadyjczyk John Monroe i drugi szkoleniowiec Anna Łukanowa-Jakubowska ustalili spośród uczestniczących w ostatnich przygotowaniach 10-osobową ekipę:

Reklama

kobiety: Aida Bella (po dwuletniej przerwie z uwagi na macierzyństwo), Kaja Pniewska, Marta Wójcik, Magdalena Szwajlik (wszystkie KU AZS Opole) oraz Paula Bzura (ŁKS Juvenia Białystok);

mężczyźni: Jakub Jaworski, Bartosz Konopko, Dawid Rzemieniecki (wszyscy ŁKS Juvenia Białystok), Adam Filipowicz (KU AZS Opole), Sebastian Kłosiński (KS Orzeł Elbląg).

W kręgu zainteresowania trenerów pozostają: Barbara Kobylakiewicz, Malwina Zawada (obie KU AZS Opole), Agnieszka Tawrel, Patrycja Maliszewska i Wojciech Kraśnicki (ŁKS Juvenia Białystok).

Przed rokiem złote medale mistrzostw Europy w wieloboju w holenderskim Heerenveen zdobyli: po raz trzeci Włoszka Arianna Fontana oraz Francuz Thibaut Fauconnet. W superfinale na 3000 m z udziałem ósemki najlepszych po dystansach 500, 1000 i 1500 m, Patrycja Maliszewska była szósta, a Bartosz Konopko siódmy. Sztafeta kobiet uplasowała się na piątej pozycji, zaś mężczyzn została zdyskwalifikowana.

- Jesteśmy od wtorku na miejscu, w Mladej Boleslav, mieszkamy blisko hali i mamy znakomite warunki do treningu. Stąd dobre nastroje w ekipie, a także nadzieja na udany występ- powiedziała Łukanowa-Jakubowska.

Zaznaczyła, że Maliszewska fizycznie nie jest jeszcze przygotowana do startu w tych zawodach. W marcu ubiegłego roku miała upadek w mistrzostwach świata w Salt Lake City doznając wstrząśnienia mózgu. Także w drugim starcie na tym samym torze, w październiku, przewróciła się i dochodzi stopniowo do formy.

Mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się po raz piętnasty. Pierwsze zorganizowano w 1997 roku w szwedzkim Malmoe. W 2006 gospodarzem była Krynica-Zdrój.

Po wyścigach na 500, 1000 i 1500 m wyłonione zostaną ósemki kobiet i mężczyzn, które w wyścigu na 3000 m walczyć będą o medale mistrzostw Europy.

Program mistrzostw Europy - Mlada Boleslav:

27 stycznia - 1500 m kobiet i mężczyzn

28 stycznia - 500 m kobiet i mężczyzn

półfinały sztafet

29 stycznia - 1000 m kobiet i mężczyzn

sztafety kobiet (3000 m) i mężczyzn (5000 m)

superfinał kobiet i mężczyzn na 3000 m

Dowiedz się więcej na temat: short track

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje