Reklama

Reklama

​ME w short tracku. Gliński o Maliszewskiej: Udowadnia, że w sporcie walczy się do końca

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński pogratulował Natalii Maliszewskiej wywalczenia srebrnego medalu mistrzostw Europy w short tracku na 500 m. "Udowadnia, że w sporcie walczy się do końca" - napisał na Twitterze wicepremier.

"Gratulacje dla Natalii Maliszewskiej, wicemistrzyni Europy w short tracku na 500 m. Stypendystka programu @team100pfn @Fundacja_PFN udowadnia, że w sporcie walczy się do końca. Powodzenia w jutrzejszych startach!" - napisał Gliński.

25-letnia łyżwiarka Juvenii Białystok była także siódma na 1500 m. W sobotę w Gdańsku na obu dystansach najlepsza okazała się Holenderka Suzanne Schulting.

Finałowy wyścig na 500 m rozgrywany był dwa razy. Tuż po starcie na pierwszym łuku upadła Maliszewska, ale arbitrzy nakazali powtórzenie biegu, a jednocześnie zdyskwalifikowali Włoszkę Martinę Valcepinę.

Reklama

Od początku prowadziła Schulting, natomiast Polka nie tylko musiała gonić liderkę, ale także odpierać ataki innej Holenderki Xandry Velzeboer. I w takiej kolejności zawodniczki przekroczyły linię mety. Czwarta była Rosjanka Jekaterina Jefremienkowa.

To trzeci medal reprezentantki Juvenii na tym dystansie w mistrzostwach Europy. Dwa lata temu w Dordrechcie stanęła na najwyższym, natomiast w 2020 roku w Debreczynie na trzecim stopniu podium.

W niedzielę zakończenie imprezy. Tego dnia odbędą się decydujące biegi na 1000 m kobiet (do ćwierćfinału zakwalifikowały się Maliszewska i Topolska) i mężczyzn, finały sztafet oraz wyścigi na 3000 m z udziałem ośmiorga najlepszych kobiet i mężczyzn. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

mar/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama