Reklama

Reklama

​ME w saneczkarstwie na torach naturalnych. 12. miejsce Płowy w Austrii

Julia Płowy zajęła 12. miejsce w mistrzostwach Europy w saneczkarstwie na torze naturalnym w austriackim Obdach-Winterleiten. Zwyciężyła Włoszka Evelin Lanthaler. Wśród mężczyzn najlepszy był zawodnik gospodarzy Thomas Kammerlander.

Julia Płowy zajęła 12. miejsce w mistrzostwach Europy w saneczkarstwie na torze naturalnym w austriackim Obdach-Winterleiten. Zwyciężyła Włoszka Evelin Lanthaler. Wśród mężczyzn najlepszy był zawodnik gospodarzy Thomas Kammerlander.

Mieszkająca w Pszczynie reprezentantka Polski utrzymała lokatę z pierwszego ślizgu. Pozycję liderki obroniła Lanthaler, która wyprzedziła rodaczkę Gretę Pinggerę oraz Austriaczkę Tinę Unterberger, dopiero ósmą na półmetku dwudniowych zawodów.

"Jesteśmy niesamowicie zadowoleni z postawy Julii. Nie chodzi tylko o miejsce, a o sam czas. W pierwszym ślizgu pojechała bardzo dobrze i była tylko kilkanaście setnych sekundy wolniejsza od jednej z Austriaczek (Vanessa Markt), a sekundę z hakiem straciła do Rosjanek, które już jeżdżą kilkanaście lat na sankach. Drugi ślizg Płowy pojechała wolniej, bo zaleciliśmy jej więcej hamować. Nie chcieliśmy, żeby przesadziła z prędkością i straciła świetną pozycję" - powiedział PAP Adam Jędrzejko ze sztabu trenerskiego kadry biało-czerwonych.

Reklama

W jedynkach mężczyzn triumfował Kammerlander, przed Włochami Alexem Gruberem i Patrickiem Pigneterem. Patryk Budny był 27., a Rafał Zasuwa 28.

"W zawodach drużynowych nie wystąpiliśmy, bowiem przed startem bardzo zaczęła boleć mnie kontuzjowana noga i ledwo mogłem chodzić. Mam nadzieję, że szybko wrócę do pełni zdrowia" - dodał Jędrzejko, który w sobotę w duecie z Budnym zajął 11. miejsce. Wygrali Pigneter i Florian Clara.

Wyniki:

   kobiety

1. Evelin Lanthaler (Włochy)         2.27,74

2. Greta Pinggera (Włochy)           2.28,05

3. Tina Unterberger (Austria)        2.30,36

...

12. Julia Płowy (Polska)             2.37,07

   mężczyźni

1. Thomas Kammerlander (Austria)     2.24,40

2. Alex Gruber (Włochy)              2.24,65

3. Patrick Pigneter (Włochy)         2.25,24

...

27. Patryk Budny (Polska)            2.37,43

28. Rafał Zasuwa (Polska)            2.38,23

***

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy