Reklama

Reklama

ME w łyżwiarstwie szybkim. Złote medale Antoinette'a de Jong i Patricka Roesta

Holenderscy łyżwiarze szybcy Antoinette de Jong i Patrick Roest zdobyli złote medale odbywających się w Heerenveen mistrzostw Europy. Oboje triumfowali w tzw. dużym wieloboju, na który składały się wyścigi na czterech dystansach.

Kobiety rywalizowały na 500 i 3000 m w sobotę oraz 1500 i 5000 m w niedzielę. Do tej ostatniej konkurencji dopuszczonych zostało tylko osiem najlepszych zawodniczek. W tym gronie nie było Polek.

Reklama

Srebrny medal wywalczyła inna reprezentantka gospodarzy Irene Schouten, natomiast brąz zdobyła utytułowana Czeszka Martina Sablikova, która zwyciężyła na tym najdłuższym dystansie.

Polskę reprezentowały Karolina Bosiek (12. miejsce), która zwyciężyła w pierwszej konkurencji, a także Natalia Czerwonka (13.) oraz Magdalena Czyszczoń (20. pozycja, ostatnia). W niedzielę na 1500 m najlepiej spisała się Czerwonka, który miała 10. czas.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Mężczyźni ścigali się z kolei na 500 i 5000 m w sobotę, a w niedzielę - na 1500 i 10 000 m. W "finale" również nie było Polaków.

Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Holender Marcel Bosker, a trzecie - Norweg Sverre Lunde Pedersen. Szymon Palka zakończył rywalizację na 15., a Artur Janicki - na 18. pozycji.

W Heerenveen odbędą się jeszcze pozostałe dwie konkurencje wieloboju sprinterskiego - na tych samych dystansach co w sobotę, czyli 500 i 1000 m.

Dowiedz się więcej na temat: Antoinette de Jong | Patrick Roest | łyżwiarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama