Reklama

Reklama

ME w łyżwiarstwie szybkim - zgrupowanie "Biało-czerwonych" w Zakopanem, a potem Hamar

Czołówka polskich łyżwiarzy szybkich przygotowująca się do startu w mistrzostwach Europy w wieloboju w norweskim Hamar przebywa na krótkim zgrupowaniu w Zakopanem. 6 stycznia dziewięcioosobowa ekipa odleci do Norwegii.

- Liczę, że w czołowych trójkach na poszczególnych dystansach powinni znaleźć się zdobywca Pucharu Świata na dystansie 1500 metrów w minionym sezonie Zbigniew Bródka, Katarzyna Bachleda-Curuś oraz Konrad Niedźwiedzki, a blisko podium w klasyfikacji końcowej wieloboju Bachleda-Curuś i Niedźwiedzki, natomiast reszta zawodniczek i zawodników w czołowej dziesiątce, zarówno w wyścigach jak i wieloboju - powiedziała koordynatorka przygotowań do najważniejszych imprez sezonu Ewa Białkowska.

Jej wszyscy wytypowani do startu dobrze zaprezentowali się w mistrzostwach Polski w Zakopanem i są w dobrej dyspozycji.

Reklama

Skład reprezentacji:

kobiety - Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska (obie LKS Poroniec Poronin), Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin). Rezerwowa: Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa)

mężczyźni - Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice), Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki - obaj LKS Poroniec Poronin, Piotr Puszkarski (niezrzeszony). Rezerwa: Sebastian Druszkiewicz (AZS Zakopane).

Przed rokiem w holenderskim Heerenveen, najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Niedźwiedzki, sklasyfikowany na siódmym miejscu. Czerwonka była jedenasta.

Ton rywalizacji nadawali gospodarze, którzy zdobyli pięć spośród sześciu medali. Wśród mężczyzn triumfował Sven Kramer, przed Janem Blokhuijsenem i Norwegiem Havardem Boekko. W rywalizacji kobiet na podium stanęły Ireen Wuest, która zwyciężyła po raz drugi w karierze, Linda de Vries i Diane Valkenburg.

W ME w 2013 roku Niedźwiedzki jako jedyny z polskiej ekipy pobiegł w finale, z udziałem ośmiu najlepszych zawodników po trzech konkurencjach. Na najdłuższym dystansie - 10 000 m - był ósmy. Wcześniej wygrał na 500 i 1500 m, a na 5000 m zajął 13. lokatę.

Na dziewiątym miejscu w "generalce" sklasyfikowany został Zbigniew Bródka, a na 11. - Jan Szymański. Luiza Złotkowska była 13., a Katarzyna Woźniak  - 18.

Wszyscy zgłoszeni uczestnicy wystartują w obu wyścigach pierwszego dnia. Do trzeciego, w niedzielę, awans uzyska 24 najlepszych, natomiast w czwartym ostatnim, już o medale pojadą najlepsze ósemki.

Program ME 2014 w wieloboju:

11 stycznia (sobota)

kobiety - 500 i 3000 m

mężczyźni - 500 i 5000 m

12 stycznia (niedziela)

kobiety - 500 i 3000 m

mężczyźni - 1500 i 10 000 m

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje