Reklama

Reklama

​ME w łyżwiarstwie szybkim. Golikowa i Krol prowadzą w wieloboju sprinterskim

Rosjanka Angielina Golikowa i Holender Thomas Krol prowadzą po dwóch z czterech konkurencji wieloboju sprinterskiego mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Z Polaków najlepsi są Artur Nogal (8.), Piotr Michalski (9.) oraz Kaja Ziomek (9.).

Na poszczególnych dystansach najlepiej wypadł Nogal, który zajął piąte miejsce na 500 m. Na dystansie dwukrotnie dłuższym był jednak dopiero 12., natomiast Michalski zajął, odpowiednio, ósmą i 11. pozycję. Czternasty na półmetku wieloboju jest Damian Żurek.

Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się Kaja Ziomek - ósma na 500 m i dziesiąta na 1000 m. Po dwóch konkurencjach dziesiąta jest Andżelika Wójcik, a 16. (ostatnia) Natalia Jabrzyk.

Wcześniej w sobotę rywalizowano w dwóch konkurencjach tzw. dużego wieloboju: kobiety na 500 i 3000 m, a mężczyźni - na 500 i 5000 m. Prowadzą reprezentanci Holandii Antoinette de Jong i Patrick Roest.

Na 500 m najszybsza była Karolina Bosiek, która zajęła pierwsze miejsce, pobijając "życiówkę" czasem 38,68. Na dłuższym dystansie była jednak dopiero 16. i na półmetku jest sklasyfikowana na 12. pozycji jako najlepsza z Polek.

"To było udane pięćset metrów, choć było jeszcze dużo błędów. Powoli odbudowuję swoją formę, więc jestem dobrej myśli. (Na 3000 m - PAP) Brakło mi na pewno tak zwanej świeżej nogi, ale mam nadzieję, że ze startu na start będzie trochę lepiej" - powiedziała Bosiek.

Mistrzostwa Europy zakończą się w niedzielę.

Wyniki:

wielobój sprinterski:

kobiety

    500 m
 1. Angielina Golikowa (Rosja)         37,27
 2. Femke Kok (Holandia)               37,52
 3. Vanessa Herzog (Austria)           37,56
...
 8. Kaja Ziomek (Polska)               38,16
10. Andżelika Wójcik (Polska)          38,41
16. Natalia Jabrzyk (Polska)           40,46

    1000 m
 1. Jorien ter Mors (Holandia)       1.14,10
 2. Jutta Leerdam (Holandia)         1.14,15
 3. Femke Kok (Holandia)             1.14,62
...
10. Kaja Ziomek (Polska)             1.17,34
11. Andżelika Wójcik (Polska)        1.18,15
14. Natalia Jabrzyk (Polska)         1.19,71

Klasyfikacja generalna (po 2 z 4 biegów)

 1. Angielina Golikowa (Rosja)        74,605 pkt
 2. Jutta Leerdam (Holandia)          74,775
 3. Femke Kok (Holandia)              74,830
...
 9. Kaja Ziomek (Polska)              76,830
10. Andżelika Wójcik (Polska)         77,485
16. Natalia Jabrzyk (Polska)          80,315

mężczyźni

    500 m
 1. Wiktor Musztakow (Rosja)           34,69
 2. Joel Dufter (Niemcy)               34,79
 3. Hein Otterspeer (Holandia)         34,85
 4. Thomas Krol (Holandia)             34,90
 5. Artur Nogal (Polska)               35,02
...
 8. Piotr Michalski (Polska)           35,08
12. Damian Żurek (Polska)              35,28

    1000 m
 1. Thomas Krol (Holandia)           1.07,49
 2. Kai Verbij (Holandia)            1.08,17
 3. Heen Otterspeer (Holandia)       1.08,27
...
11. Piotr Michalski (Polska)         1.09,80
12. Artur Nogal (Polska)             1.09,85
18. Damian Żurek (Polska)            1.10,78

Klasyfikacja generalna (po 2 z 4 biegów):

 1. Thomas Krol (Holandia)            68,645 pkt
 2. Hein Otterspeer (Holandia)        68,985
 3. Joel Dufter (Niemcy)              69,075
...
 8. Artur Nogal (Polska)              69,945
 9. Piotr Michalski (Polska)          69,980
14. Damian Żurek (Polska)             70,670

--------------

duży wielobój:

kobiety

    500 m
 1. Karolina Bosiek (Polska)           38,68
 2. Jelizawieta Gołubiewa (Rosja)      38,84
 3. Antoinette de Jong (Holandia)      38,89
...
 8. Natalia Czerwonka (Polska)         39,86
20. Magdalena Czyszczoń (Polska)       42,33

    3000 m
 1. Irene Schouten (Holandia)        3.57,95
 2. Natalia Woronina (Rosja)         3.58,62
 3. Antoinette de Jong (Holandia)    4.02,19
...
13. Natalia Czerwonka (Polska)       4.12,19
16. Karolina Bosiek (Polska)         4.16,51
17. Magdalena Czyszczoń (Polska)     4.16,72

Klasyfikacja generalna (po 2 z 4 biegów)

 1. Antoinette de Jong (Holandia)     79 255 pkt
 2. Irene Schouten (Holandia)         79 518
 3. Natalia Woronina (Rosja)          79 680
...
12. Karolina Bosiek (Polska)          81 431
13. Natalia Czerwonka (Polska)        81 891
19. Magdalena Czyszczoń (Polska)      85 116

mężczyźni

    500 m
 1. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia)   36,25
 2. Patrick Roest (Holandia)           36,39
 3. Hallgeir Engebraten (Norwegia)     36,67
...
11. Szymon Palka (Polska)              37,26
13. Artur Janicki (Polska)             37,64

    5000 m
 1. Patrick Roest (Holandia)         6.10,25
 2. Nils van der Poel (Szwecja)      6.13,03
 3. Marcel Bosker (Holandia)         6.15,81
...
14. Szymon Palka (Polska)            6.32,86
18. Artur Janicki (Polska)           6.38,64

Klasyfikacja generalna (po 2 z 4 biegów)

 1. Patrick Roest (Holandia)          73 415 pkt
 2. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia)  74 247
 3. Marcel Bosker (Holandia)          74 441
...
13. Szymon Palka (Polska)             76 546
16. Artur Janicki (Polska)            77 504

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje