Reklama

Reklama

ME w łyżwiarstwie szybkim - dziewiątka Polaków powalczy o czołowe lokaty

Dziewięcioosobowa ekipa polskich łyżwiarzy szybkich walczyć będzie od soboty o medale w dwudniowych mistrzostwach Europy w wieloboju w olimpijskiej hali w norweskim Hamar.

W reprezentacji znaleźli się: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska (obie LKS Poroniec Poronin), Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin), Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice), Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki  (obaj LKS Poroniec Poronin), Piotr Puszkarski (niezrzeszony). Rezerwowymi są: Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa) i Sebastian Druszkiewicz (AZS Zakopane).

Przed rokiem w holenderskim Heerenveen, najlepiej z Polaków zaprezentował się Niedźwiedzki, sklasyfikowany na siódmym miejscu. Czerwonka była jedenasta.

Ton rywalizacji nadawali tam gospodarze, którzy zdobyli pięć spośród sześciu medali. Wśród mężczyzn triumfował Sven Kramer, przed Janem Blokhuijsenem i Norwegiem Havardem Boekko. W rywalizacji kobiet na podium stanęły Ireen Wuest, która zwyciężyła po raz drugi w karierze, druga była Linda de Vries, a trzecia Diane Valkenburg.

Reklama

W ME w 2013 roku Niedźwiedzki jako jedyny z polskiej ekipy pobiegł w finale, z udziałem ośmiu najlepszych zawodników po trzech konkurencjach. Na najdłuższym dystansie - 10 000 m - był ósmy. Wcześniej wygrał na 500 i 1500 m, a na 5000 m zajął 13. lokatę.

Na dziewiątym miejscu ME sklasyfikowany został Zbigniew Bródka, a na 11. - Jan Szymański. Luiza Złotkowska była 13., a Katarzyna Woźniak  - 18.

Wszyscy zgłoszeni uczestnicy wystartują w Hamar w obu wyścigach pierwszego dnia. Do trzeciego, w niedzielę, awans uzyska 24 najlepszych, natomiast w ostatnim, czwartym decydującym o medalach pojadą najlepsze ósemki.

Program ME 2014 w wieloboju:

11 stycznia (sobota)

kobiety - 500 i 3000 m

mężczyźni - 500 i 5000 m

12 stycznia (niedziela)

kobiety - 1500 i 5000 m

mężczyźni - 1500 i 10 000 m

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje