Reklama

Reklama

ME w łyżwiarstwie figurowym - złoto Fernandeza, Myzyk 20.

Patrick Myzyk (GKS Stoczniowiec Gdańsk) zajął w Sztokholmie 20. miejsce w rywalizacji solistów mistrzostw Europy łyżwiarzy figurowych. Złoty medal po raz trzeci z rzędu wywalczył Hiszpan Javier Fernandez.

Srebrny medal przypadł Rosjaninowi Maksimowi Kowtunowi, a brązowy jego koledze z reprezentacji, ubiegłorocznemu wicemistrzowi Starego Kontynentu Siergiejowi Woronowowi.

Czwarty był Alexei Bychenko (Izrael), przed trzecim zawodnikiem ME sprzed dwóch lat Michalem Breziną (Czechy) i Peterem Liebersem (Niemcy).

Fernandez triumfował poprzednio w Zagrzebiu (2013) i Budapeszcie (2014). W stolicy Szwecji okazał się najlepszy zarówno w programie krótkim jak i dowolnym, wyraźnie dystansując rywali.  Dzięki postawie w drugiej części konkurencji Kowtun zdołał przesunąć się z czwartego miejsca na drugie, spychając wicelidera Woronowa na trzecie.

Reklama

24-letni Polak nie zdołał utrzymać osiemnastej lokaty zajmowanej po programie krótkim. Zdołał wyprzedzić Pawła Ignatienkę (Białoruś), Sondre Oddvolla Boe (Norwegia) oraz Larry'ego Loupolovera (Azerbejdżan). 24 zawodnik zakwalifikowany do programu dowolnego Francuz Chafik Besseghier wycofał się z konkurencji.

Program krótki par sportowych, bez udziału reprezentantów Polski, wygrali ubiegłoroczni wicemistrzowie Europy z Budapesztu oraz wicemistrzowie olimpijscy z Soczi, podopieczni trenerki Niny Mozer - Rosjanie Ksenia Stołbowa i Fiodor Klimow

Drugie miejsce w stawce czternastu par przypadło ich rodakom, czterokrotnym medalistom imprezy - złoto (2010 Tallinn), srebro (Berno 2011 oraz Helsinki 2009) i brąz (Zagrzeb 2008), zawodnikom Rosji Yuko Kavaguti i Aleksandrowowi Smirnowowi, a trzecie Francuzom Vanessie James i Morganowi Cipresowi.

Najlepsza para roku ubiegłorocznej imprezy Rosjanie Tatiana Wołosożar i Maksim Trańkow nie przyjechała do Sztokholmu z powodu kontuzji pleców zawodnika. Do rywalizacji przystąpiły po trzy pary z Rosji i Włoch, po dwie z Niemiec i W. Brytanii oraz po jednej z Austrii, Białorusi, Bułgarii i Francji.

W sobotę, w przedostatnim dniu imprezy, rozegrany zostanie finał solistek, natomiast w niedzielę zakończą zawody pary sportowe.

wyniki:

Klasyfikacja po programie krótkim par sportowych:

1. Ksenia Stołbowa, Fiodor Klimow (Rosja)       71,38 pkt

2. Yuko Kavaguti, Aleksander Smirnow (Rosja)    69,86

3. Vanessa James, Morgan Cipres (Francja)       60,13

Klasyfikacja końcowa solistów:

1. Javier Fernandez (Hiszpania)     262,49 pkt

2. Maksim Kowtun (Rosja)            235,68

3. Siergiej Woronow (Rosja)         233,05

...

20. Patrick Myzyk (Polska)          159,73         

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL