Reklama

Reklama

ME w łyżwiarstwie figurowym siódmy tytuł Fernandeza na zakończenie kariery

Hiszpan Javier Fernandez zdobył w Mińsku siódmy z rzędu tytuł mistrza Europy w łyżwiarstwie figurowym. 27-letni zawodnik, kończący w stolicy Białorusi międzynarodową karierę, wyprzedził Rosjanina Aleksandra Samarina i Włocha Matteo Rizzo.

Pod względem złotych medali ME Fernandez ustępuje tylko legendarnemu Szwedowi Ulrichowi Salchowowi, który zdobył ich dziewięć w latach 1898-1913.

Reklama

W tym sezonie Hiszpan, brązowy medalista olimpijski z Pjongczangu, nie startował w oficjalnych zawodach, przygotowując się do mistrzostw Europy w Toronto pod okiem Kanadyjczyka Bryana Orsera. Po programie krótkim był dopiero trzeci, ale w dowolnym skoczył m.in. poczwórnego salchowa, wywierając presję na rywali.

Najgroźniejszy z nich, prowadzący na półmetku Rosjanin Michaił Koljada, kompletnie się pogubił, zaliczył kilka upadków i w efekcie spadł na piąte miejsce.

Jedyny reprezentant Polski Igor Rezniczenko nie zakwalifikował się do programu dowolnego, zajmując w krótkim 25. miejsce.

Wieczorem odbędzie się finał ostatniej konkurencji - par tanecznych. Szansę na bardzo dobrą lokatę mają Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew, którzy po programie krótkim plasują się na czwartym miejscu.

Wyniki solistów:

1. Javier Fernandez (Hiszpania) 271,59 pkt

2. Aleksander Samarin (Rosja)  269,84

3. Matteo Rizzo (Włochy)       247,08

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje