Reklama

Reklama

ME w łyżwiarstwie figurowym. Para Kaliszek - Spodyriew na piątym miejscu

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli piąte miejsce w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji tańców na lodzie. Wygrali - po raz piąty z rzędu - Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron.

To życiowy sukces pary z Torunia, która dotychczas najwyżej w mistrzostwach Europy była na ósmym miejscu dwa lata temu. Rezultat ten to także najlepszy w historii wynik reprezentantów Polski w tej konkurencji.

Reklama

Po świetnym programie krótkim, w którym Kaliszek i Spodyriew zajęli czwarte miejsce, Polacy wytrzymali presję także w sobotę i dali się wyprzedzić tylko bardzo dobremu rosyjskiemu duetowi Wiktoria Sinicyna i Nikita Kacałapow. "Biało-Czerwoni" zdobyli łącznie 185,35 pkt.

Francuzi Papadakis-Cizeron wygrali mistrzostwa Europy po raz piąty z rzędu osiągając rezultat 217,98. Drugie miejsce zajęli Rosjanie Aleksandra Stiepanowa i Iwan Bukin - 206,41 pkt, a trzecie Włosi Charlene Guignard i Marco Fabri - 199,84 pkt.

Trenerka pary Axla Toruń Sylwia Nowak-Trębacka powiedziała, że jej podopieczni pojechali takie programy, że nie ma się absolutnie do czego przyczepić.

- To były dwa bardzo mocne, dobre, czyste przejazdy. Moi zawodnicy pojechali bezbłędnie i nie było momentów, do których mogłabym się przyczepić. Zrobili maksimum tego, czego od nich oczekiwałam - wskazała Nowak-Trębacka, która sama w parze z Sebastianem Kolasińskim najwyżej na mistrzostwach Europy była na 7. pozycji.

Dodała, że widziała takie przejazdy Natalii i Maksa na treningach, ale nie przepuszczała, iż uda się to przełożyć na przejazdy startowe.

- Dobre łyżwiarstwo przyniosło wysokie miejsce. Podkreślałam przed mistrzostwami, że wszystkie pary są na zbliżonym - wysokim albo bardzo wysokim poziomie. Trzeba jechać swoje, pokazać swoje plusy i uniknąć błędów. Łyżwiarstwo jest walką na błędy. Bardzo mnie cieszy ten wynik także dlatego, że rywale także jechali czysto i bardzo dobrze - oceniła trenerka polskiej pary.

Przyznała, że "Biało-Czerwoni" dochodzą do siebie po występie, ale są bardzo spokojni i przyjmują wszystko w wielkim skupieniu.

- Ciężka praca i dobre łyżwiarstwo przyniosły efekt - podsumowała opiekunka jedynych liczących się obecnie w stawce światowej łyżwiarzy figurowych.

Druga polska para Justyna Plutowska i Jeremie Flemin zajęła w programie krótkim 22. miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji. Konkurencja par tanecznych zakończyła mistrzostwa w Mińsku, których niewątpliwą ozdobą był siódmy tytuł mistrza Europy kończącego karierę międzynarodową Hiszpana Javiera Fernandeza.

Wyniki par tanecznych:

1. Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron (Francja) 217,98 pkt

2. Aleksandra Stiepanowa i Iwan Bukin      (Rosja)   206,41

3. Charlene Guignard i Marco Fabri         (Włochy)  199,84

...

5. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew     (Polska)  185,35 

Tomasz Więcławski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje