Reklama

Reklama

ME w łyżwiarstwie figurowym: Kaliszek i Spodyriew na 8. miejscu w parach tanecznych

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew (Axel Toruń) zajęli 8. miejsce w odbywających się w czeskiej Ostrawie mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji par tanecznych.

W porównaniu z poprzednimi ME w Bratysławie w 2015 roku poprawili się o trzy lokaty. Złoty medal zdobyli ponownie zawodnicy Francji Gabrielle Papadakis i Guillaume Cizeron.

Wicemistrzostwo Europy obronili ubiegłoroczni srebrni medaliści Włosi Anna Capellini i Luca Lanotte. Brąz przypadł prowadzącym po programie krótkim Rosjanom Jekatierinie Bobrowej i Dmitrijowi Sołowiewowi.

Przed reprezentantami Polski znalazły się ponadto pary z Izraela (Isabella Tobias i Ilja Tkaczenko), Rosji (Aleksandra Stiepanowa, Iwan Bukin), Włoch (Charlene Guignard, Marco Fabbri) i Danii (Laurence Fourniej Beaudry,  Nikolai Sorensen), a za nimi Ukrainy (Oleksandra Nazarowa, Maksym Nikityn) i Rosji (Wiktoria Sinicyna i Nikita Kacałapow). Kacałapow, tańcząc w igrzyskach olimpijskich w Soczi w 2014 roku z Natalią Iljinych, zdobył brązowy medal.

Reklama

Ósme miejsce w Ostrawie daje Polsce prawo wystawienie dwóch par w przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

W ME 2017 Kaliszek i Spodyriew uplasowali się w programie krótkim na dziesiątym, a w dowolnym na ósmym miejscu.

- Przed mistrzostwami w Ostrawie liczyliśmy z Maksymem, że uda się nam poprawić lokatę sprzed roku i zakwalifikować do czołowej dziesiątki. Ósme miejsce jest dla nas miłym zaskoczeniem - powiedziała PAP Natalia Kaliszek.

Jej zdaniem w programie krótkim popełnili trochę błędów, które są w stanie dopracować przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Helsinkach. W programie dowolnym pojechali zgodnie z oczekiwaniami i wszystko "wyszło".

Kaliszek i Spodyriew w programie krótkim wykonywali tańce będące połączeniem bluesa z hip hopem, natomiast w dowolnym tańczyli do muzyki z filmu "Dirty dancing".

- Chcieliśmy w ten sposób wyróżnić się w drugiej części konkurencji od innych par jeżdżących wolne i "smutne" programy - dodała torunianka.

Wyniki par tanecznych:

1. Gabrielle Papadakis, Guillaume Cizeron (Francja)  189,67 pkt

2. Anna Cappelini, Luca Lanotte (Włochy)             186,64

3. Jekatierina Bobrowa, Dmitrij Sołowiew (Rosja)     186,56

4. Isabella Tobias, Ilja Tkaczenko (Izrael)          169,29

5. Aleksandra Stiepanowa, Iwan Bukin (Rosja)         166,93

6. Charlene Guignard, Marco Fabbri (Włochy)          163,68

...

8. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriev (Polska)       156,02

Dowiedz się więcej na temat: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje