Reklama

Reklama

ME w łyżwiarstwie figurowym. 10. lokata Kaliszek i Spodyriewa po programie krótkim

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na 10. miejscu ukończyli czwartkową rywalizację w programie krótkim par tanecznych odbywających się w austriackim Grazu mistrzostw Europy łyżwiarzy figurowych.


Na czele znajdują się zmierzający po szósty z rzędu tytuł mistrzowski Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron. Drugą lokatę zajmują Rosjanie Wiktoria Sinicyna i Nikita Kacałapow wyprzedzając ubiegłorocznych brązowych medalistów Włochów Charlene Guignard i Marco Fabbriego.               

Zawodnicy Axla Toruń zgromadzili po programie krótkim - pierwszej części konkurencji - 71,96 pkt. Na starcie stanęło 27 par, dwadzieścia najlepszych wystąpi w sobotnim programie dowolnym.

Przed rokiem Kaliszek i Spodyriew odnieśli życiowy sukces kończąc mistrzostwa Starego Kontynentu na piątym miejscu.

Reklama

Druga polska para - Justyna Plutowska i Jeremie Flemin (GKS Stoczniowiec Gdańsk) uplasowała się z wynikiem 58,49 pkt na 22. miejscu i nie zdołała wywalczyć awansu do programu dowolnego.

Impreza zakończy się w sobotę.

 

wyniki drugiego dnia ME:

 

pary taneczne - program krótki

 

1. Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (Francja)  88,78 pkt

2. Wiktoria Sinicyna, Nikita Kacałapow (Rosja)       88,73

3. Charlene Guignard, Marco Fabbri (Włochy)          84,66

...

10. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Polska)      71,96

22. Justyna Plutowska, Jeremie Flemin (Polska)       58,49

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama