Reklama

Reklama

ME w łyżwiarskim wieloboju: Szymański 9., Bródka 11. po pierwszym dniu

Jan Szymański zajmuje dziewiąte miejsce, a Zbigniew Bródka 11. po dwóch konkurencjach mistrzostw Europy w łyżwiarskim wieloboju w Mińsku. W łącznej klasyfikacji prowadzi Holender Sven Kramer, przed rodakiem Janem Blokhuijsenem i Belgiem Bartem Swingsem.

Szymański miał dopiero 16. czas na 500 m (37,21 s), ale znacznie lepiej poszło mu na dystansie 5000 m, na którym uzyskał siódmy wynik (6.34,43). Do Kramera traci 6,53 s.

Reklama

Odwrotnie ułożyła się rywalizacja dla Bródki - miał drugi czas na 500 m (36,46), ale był dopiero 15. w drugiej konkurencji (6.42,80) i jego wynik jest o 6,79 s słabszy od rezultatu lidera.

Piotr Puszkarski (36,76 i 6.51,77) jest na 18. miejscu (10,38 s straty).

Wśród kobiet po wyścigach na 500 i 3000 m prowadzi Czeszka Martina Sablikova, przed trzema reprezentantkami Holandii - Ireen Wuest, Antoinette de Jong oraz Marije Joling. Dziesiąta jest Luiza Złotkowska (40,47 i 4.16,68), a tuż za nią sklasyfikowana jest Natalia Czerwonka (40,36 i 4.18,20). Polki tracą do liderki odpowiednio 7,92 i 8,35 s.

W niedzielę (10 stycznia) panczenistki i panczeniści rywalizować będą na 1500 m, a do ostatniego biegu - odpowiednio na 5000 i 10 000 m - zakwalifikuje się po osiem najlepszych osób.

Wyniki:

mężczyźni

500 m

 1. Denis Juskow (Rosja)          36,23 s

 2. Zbigniew Bródka (Polska)      36,46

 3. Konrad Nagy (Węgry)           36,48

...

10. Piotr Puszkarski (Polska)     36,76

16. Jan Szymański (Polska)        37,21

5000 m

 1. Sven Kramer (Holandia)      6.19,17

 2. Jan Blokhuijsen (Holandia)  6.22,36

 3. Bart Swings (Belgia)        6.24,91

...

 7. Jan Szymański (Polska)      6.34,43

15. Zbigniew Bródka (Polska)    6.42,80

19. Piotr Puszkarski (Polska)   6.51,77

Klasyfikacja wieloboju (po 2 z 4 konkurencji):

 1. Sven Kramer (Holandia)       74,477 pkt

 2. Jan Blokhuijsen (Holandia)   74,806 (strata 0,99 s)

 3. Bart Swings (Belgia)         75,221 (2,24)

...

 9. Jan Szymański (Polska)       76,653 (6,53)

11. Zbigniew Bródka (Polska)     76,740 (6,79)

18. Piotr Puszkarski (Polska)    77,937 (10,38)

kobiety

500 m

 1. Ida Njatun (Norwegia)         39,74 s

 2. Antoinette de Jong (Holandia) 39,76

 3. Ireen Wuest (Holandia)        39,90

...

 7. Natalia Czerwonka (Polska)    40,36

 9. Luiza Złotkowska (Polska)     40,47

3000 m

 1. Martina Sablikova (Czechy)  4.03,79

 2. Marije Joling (Holandia)    4.07,14

 3. Ireen Wuest (Holandia)      4.07,32

...

10. Luiza Złotkowska (Polska)   4.16,68

12. Natalia Czerwonka (Polska)  4.18,20

Klasyfikacja wieloboju (po 2 z 4 konkurencji):

 1. Martina Sablikova (Czechy)   80,611 pkt

 2. Ireen Wuest (Holandia)       81,120 (strata 1,53 s)

 3. Antoinette de Jong (Holandia) 81,260 (1,95)

...

10. Luiza Złotkowska (Polska)    83,250 (7,92)

11. Natalia Czerwonka (Polska)   83,393 (8,35)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama