Mamy medal w Pucharze Świata. Wielki sukces Polki w Dreźnie
Znakomite wieści z Drezna. Polska łyżwiarka szybka Kamila Stormowska potwierdziła swoją dobrą formę - zajęła trzecie miejsce w Pucharze Świata i zdobyła kolejny medal dla naszego kraju. W niedzielę udało jej się tego dokonać na dystansie 500 metrów. Tym razem najlepsza okazała się Holenderka Xandra Velzeboer. Nie był to jedyny sukces polskich panczenistów osiągniętych w ten weekend.

Sobota w wykonaniu polskiej łyżwiarki szybkiej Kamili Stormowskiej była znakomita. Wywalczyła ona bowiem brązowy medal w Pucharze Świata w niemieckim Dreźnie. Lepsza od niej na dystansie 1000 metrów okazała się Koreanka Kim Gilli, triumfatorka zawodów, oraz Holenderka Xandra Velzeboer.
Stormowska trzecia na dystansie 500 metrów. To nie jedyny polski sukces w Dreźnie
W niedzielę Kamila Stormowska z gdańskiego Stoczniowca powtórzyła ten sukces na dystansie 500 metrów. Polka pokonała go w czasie 1:29.399 i po raz kolejny sięgnęła po brązowy medal. Holenderka Xandra Velzeboer, która wczoraj była druga, tym razem triumfowała. Na drugim miejscu uplasowała się Chinka Ye Wang.
Nie był to jedyny sukces Polaków osiągnięty trzeciego dnia Pucharu Świata w Dreźnie. Na tym samym dystansie, czyli 500 metrów, w kategorii panów trzecie miejsce zajął Łukasz Kuczyński. Osiągnął czas 41.583, a lepsi od niego okazali się Kanadyjczycy Felix Roussel oraz Jordan Pierre-Gilles.


