Reklama

Reklama

Małysz konsultantem kadry skoczków i dwuboistów

Adam Małysz będzie pomagał jako konsultant członkom polskiej kadry narodowej skoczków narciarskich oraz w kombinacji norweskiej - poinformował w środę prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Według zapowiedzi byłego skoczka narciarskiego nie będzie to doradztwo "na telefon".

- Bądźmy szczerzy - mamy skocznie w Szczyrku i w nieodległej Wiśle, gdzie ja mieszkam. Większość przygotowań będzie opartych na tych dwóch obiektach. Co prawda jest jeszcze skocznia w Zakopanem, do którego można jednak dojechać w niecałe dwie godziny. Gdy tylko będzie taka potrzeba to zjawię się w stolicy Tatr. Chętnie będę uczestniczył w zgrupowaniach, jak tylko wyrażą taką chęć trenerzy. Jeśli będzie potrzeba, aby pojechać gdzieś na zgrupowanie za granicę, czy jakieś zawody, to jest również możliwe - powiedział Małysz.

Reklama

W minionym sezonie pomagał nieoficjalnie członkom kadry młodzieżowej, którą prowadzi Robert Mateja. Teraz zostało to sformalizowane i rozszerzone.

- To, że będę w tym sezonie pomagał skoczkom, to nie jest więc duża nowość. Może bardziej takową jest fakt, że także dwuboiści chcą z niej skorzystać. Ja się tylko cieszę, że są osoby, które chcą przyjąć moją pomoc.

Małysz przyznał, że po zakończeniu kariery czasami tęsknił za skokami, szczególnie gdy oglądał zmagania w telewizji: - Wiem jednak, że to niemożliwe, abym wrócił jako zawodnik. Nie pozwala na to wiek i waga. Być może w przyszłości jeszcze oddam jakiś skok.

Chwali on nowe przepisy FIS odnośnie nowych kombinezonów, jakie mają obowiązywać od sezonu 2012/2013 (wymiary kombinezonu mają być bardzo dokładnie dopasowane do ciała skoczka): - Ukruci to manipulacje z ubraniami skoczków, w stylu rozszerzania "kroku" itp.

Podkreślił, że nowa funkcja w PZN nie przeszkodzi mu w dalszych startach w rajdach terenowych.

Małysz był gościem specjalnym gali zakończenia sezonu 2011/2012, jaką w środę w Krakowie zorganizował Polski Związek Narciarski. Ogłoszono na nim m.in. zwycięzców 8. Lotos Cup w skokach narciarskich i 2. Lotos Cup w kombinacji norweskiej.

Skoki narciarskie:

seniorzy - Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane)

Junior A - Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka)

Junior B - Szymon Szostok (KS Wisła Ustronianka)

Junior C - Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka)

Junior D - Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane)

Junior E - Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka)

Dziewczęta starsze - Joanna Szwab i Joanna Gawron (obie TS Wisła Zakopane)

Dziewczęta młodsze - Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk)

kombinacja norweska:

Junior A - Wojciech Marusarz (AZS Zakopane) i Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka)

Junior B - Damian Urbaś (UKS Sołtysianie Stare Bystre)

Junior C - Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka)

Junior D - Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane)

Junior E - Dawid Haberny (KS Chochołów)

Reklama

Reklama

Reklama