Reklama

Reklama

Łyżwiarstwo szybkie. Erwina Ryś-Ferens ciężko chora

Jedna z najwybitniejszych polskich panczenistek w historii Erwina Ryś-Ferens ma raka kości. Porusza się na wózku. Rozpoczęła się zbiórka na rehabilitację czterokrotnej uczestniczki igrzysk olimpijskich.

"Nasza mama wielokrotnie udowadniała na torze jak wielką ma wolę walki, tak samo teraz nie poddaje się i walczy z rakiem. Rak kości odebrał jej to, na czym swoją karierę zbudowała, silne nogi. Rak mocno się rozgościł i odebrał możliwość chodzenia. Mama nie czuje nóg i wymaga całodobowej opieki. Niezbędna jest rehabilitacja i dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby leżącej i na wózku (min. łóżko ortopedycze, łazienka dla niepełnosprawnych). Tak jak kiedyś mama dawała z siebie wszystko dla Polski teraz ona potrzebuje pomocy, aby umożliwić jej codzienne funkcjonowanie" - w ten sposób rodzina byłej sportsmenki zwróciła się z prośbą o wsparcie.

Reklama

Apel pojawił się na stronie zrzutka.pl. Jest też przejmujące zdjęcie byłej łyżwiarki na wózku inwalidzkim.

Erwina Ryś-Ferens to najlepsza polska panczenistka lat 70. i 80. XX wieku. Brała udział w zimowych igrzyskach olimpijskich - w Innsbrucku (1976), Lake Placid (1980), Sarajewie (1984), Calgary (1988). Nie udało się jej zdobyć medalu olimpijskiego, ale trzy razy zajmowała piąte miejsce na dystansach 1500 m (1984) i 3000 m (1980 i 1988). Na mistrzostwach świata trzykrotnie zdobywała brązowe medale.

Po zakończeniu kariery zajęła się działalnością społeczną i polityczną. Była radną sejmiku wojewódzkiego. Kandydowała do Sejmu i Parlamentu Europejskiego. Ma 65 lat.

Jeśli chcesz jej pomóc w walce z chorobą kliknij TUTAJ.

ok

Dowiedz się więcej na temat: Erwina Ryś-Ferens | łyżwiarstwo szybkie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama