Reklama

Reklama

Łyżwiarka Gracie Gold leczy depresję

Jedna z najlepszych solistek na świecie Amerykanka Gracie Gold nie wystąpi w zawodach Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym w Pekinie i Grenoble. 22-letnia zawodniczka ujawniła, że jest w trakcie leczenia "depresji, lęku i zaburzeń odżywiania".

W igrzyskach w Soczi w 2014 roku Gold zdobyła brązowy medal w rywalizacji drużynowej, zaś indywidualnie była czwarta. Na tym samym miejscu plasowała się również w mistrzostwach świata w latach 2015-2016.

Amerykańska łyżwiarka miała nadzieję na podium przyszłorocznych zmagań olimpijskich w Korei Południowej, ale ze względów zdrowotnych jej start stanął pod znakiem zapytania.

Wyniki uzyskane w Grand Prix, a także w MŚ i kraju, są bardzo ważne przy wyborze składu amerykańskiej reprezentacji.

Reklama

- W tym momencie nie mogę trenować na odpowiednim poziomie. Smuci mnie to głęboko, ale nie jestem w stanie przygotować się i walczyć tak, jakbym chciała - przekazała Gold.

Zawodniczka podziękowała również wielu osobom i instytucjom za wsparcie w trudnym momencie. W poprzednim tygodniu nie wystąpiła również w Japan Open. Teraz zabraknie jej w listopadowych zawodach w Chinach i Francji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje