Reklama

Reklama

Luiza Złotkowska "otworzy" mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim

Luiza Złotkowska, jako jedyna polska łyżwiarka szybka, startować będzie pierwszego dnia mistrzostw świata w podmoskiewskiej Kołomnie. Od jej wyścigu z Holenderką Antoinette de Jong rozpocznie się czwartkowa rywalizacja na 3000 m. Początek o 17 czasu polskiego.

W środę wieczorem odbyło się losowanie par w wyścigach na 10 000 m mężczyzn (bez Polaków) i 3000 m kobiet.

29-letnia Złotkowska, która w dorobku ma cztery medale igrzysk i MŚ - wszystkie w biegach drużynowych (odpowiednio po dwa srebrne i brązowe), zmierzy się w bezpośredniej rywalizacji z zaledwie 20-letnią de Jong. Do tej pory Holenderka odnosiła sukcesy w juniorkach, m.in. pięć złotych medali MŚJ.

Pierwszą medalową szansą Polaków w MŚ w Kołomnie będą piątkowe zawody drużynowe mężczyzn. Początek zmagań o 18.30. Ponad dwie godziny wcześniej biało-czerwoni mają bieg na 1500 m, ale jeszcze nie wiadomo czy w nim wystartują, czy 12 lutego nie postawią "wszystkiego na jedną kartę", czyli na wyścig zespołowy.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy