Reklama

Reklama

Kuliżnikow przejdzie operację ramienia w Monachium

Najlepszy sprinter ostatniego sezonu panczenistów Rosjanin Paweł Kuliżnikow w poniedziałek 20 kwietnia, w dniu 21. urodzin, przejdzie operację ramienia w klinice w Monachium. Według rosyjskich mediów, opuści dwa pierwsze letnie zgrupowania.

Doktor reprezentacji Marina Rozina poinformowała, że dalsze leczenie i rehabilitację Kuliżnikow ma zaplanowane w Rosji.

W sezonie poolimpijskim Kuliżnikow zdobył złoty medal mistrzostw świata w holenderskim Heerenveen na 500 m i srebrny na 1000 m (przegrał tylko z Amerykaninem Shanim Davisem).

Triumfował na obu dystansach w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zwyciężył także w MŚ w sprinterskim wieloboju w Astanie (Kazachstan).

Reklama

Na dystansie 500 m w PŚ 2014/2015 bardzo dobrze spisywał się 29-letni Artur Waś, który dwukrotnie wygrał w Berlinie, zaś trzy razy był drugi w Heerenveen.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy