Reklama

Reklama

Koronawirus. ISU odwołała MŚ w łyżwiarstwie figurowym i w short tracku

W tym roku nie odbędą się mistrzostwa świata w short tracku ani w łyżwiarstwie figurowym - poinformowała Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU). Powodem najpierw przełożenia, a teraz skreślenia zawodów z kalendarza jest pandemia koronawirusa.

Decyzję podjęła podczas czwartkowego posiedzenia online Rada ISU. Stwierdzono, że w obliczu "ludzkiej tragedii na całym świecie, działań podjętych przez władze publiczne i wyzwania logistyczne" nie ma możliwości zorganizowania mistrzostw w innym terminie.

Mistrzostwa świata w short tracku miały się odbyć 13-15 marca w Seulu, natomiast w łyżwiarstwie figurowym - 16-22 marca w Montrealu. Odwołano również MŚ w jeździe synchronicznej, zaplanowane na 3-5 kwietnia w Lake Placid.

Rywalizacja o medale w łyżwiarstwie figurowym nie odbędzie się po raz pierwszy od 1961 roku. Wtedy wszyscy członkowie reprezentacji USA zginęli w katastrofie samolotu w Belgii, w drodze do Pragi.

Rada ISU zbierze się ponownie 28 kwietnia. Wówczas jej członkowie mają obradować m.in. nad kształtem kalendarza na sezon 2020/21.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy