Reklama

Reklama

Konrad Niedźwiedzki: Mam za duże wymagania wobec siebie

- Chciałbym do zawodów w Heerenveen podejść zadaniowo, bez wywierania na siebie niepotrzebnej presji. Mam za duże wymagania wobec siebie, co mnie usztywnia - mówi nasz czołowy panczenista Konrad Niedźwiedzki.

Szóste miejsce - to najlepszy tegoroczny wynik Niedźwiedzkiego w Pucharze Świata na 1500 m. Panczenista AZS AWF Katowice przed zawodami w Heerenveen, gdzie mieszkał przez kilka lat, zapewnił, że koncentruje się na wykorzystaniu swej techniki jazdy.

- W poprzednich startach plasowałem się za każdym razem w czołówce, ale żaden bieg nie wyszedł mi tak, jakbym tego oczekiwał. Zawsze coś delikatnie zepsułem, dlatego zabrakło mnie na podium. W Holandii muszę przede wszystkim wykorzystać swój atut w postaci techniki jazdy - powiedział Niedźwiedzki.

Reklama

Sezon poolimpijski rozpoczął od szóstej pozycji w japońskim Obihiro. Później był ósmy w Seulu, a w miniony weekend sklasyfikowany został na siódmym miejscu w Berlinie, gdzie wygrał Jan Szymański. Poza podium na razie jest również mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m Zbigniew Bródka.

- Chciałbym do zawodów w Heerenveen podejść zadaniowo, bez wywierania na siebie niepotrzebnej presji. Mam za duże wymagania wobec siebie, co mnie usztywnia. W niemieckiej stolicy nie pojechałem na miarę swych możliwości, chociaż ten tor bardzo lubię, podobnie jak w Holandii - dodał łyżwiarz.

Od 2010 roku do olimpiady w Soczi Niedźwiedzki mieszkał w Heerenveen i trenował w zawodowej grupie TVM, razem m.in. ze Svenem Kramerem.

- Mogę powiedzieć, że wracam do swojego drugiego domu, miejsca, które będzie mi się zawsze bardzo dobrze kojarzyło. Jeśli zmienię nastawienie, a to konieczne, będzie mi łatwiej o sukces. Wolę jednak zaatakować z tyłu, niż ustawiać się w roli faworyta - stwierdził syn trenera kobiecej reprezentacji Krzysztofa Niedźwiedzkiego.

W połowie lutego 2015 roku w Heerenveen odbędą się mistrzostwa świata na dystansach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje