Reklama

Reklama

Koniec marzeń polskiej bobsleistki o igrzyskach. Wszystko przez koronawirusa

Linda Weiszewski przebojem wdarła się do dyscypliny, aby już po dwóch latach myśleć o igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Teraz okazuje się jednak, że plany zostały zniweczone przez koronawirusa. Polska bobsleistka nie będzie mogła bowiem wziąć udziału w zawodach kwalifikacyjnych.

Już kolejny rok sportowcy zmagają się z nieprzyjemnymi niespodziankami, z którymi wciąż muszą liczyć się w dobie pandemii koronawirusa.

Tym razem pech dopadł polską bobsleistkę, która przez pozytywny wynik testu straciła prawo walki o kwalifikację olimpijską.

Koniec marzeń o igrzyskach w Pekinie

Linda Weiszewski nie będzie mogła wystartować w Women’s Monobob World Series. Aktualna pozycja nie daje jej z kolei kwalifikacji olimpijskiej, o którą miała starać się podczas najbliższych zawodów.

"Niestety los tak chciał. Mimo zaciętej walki od samego początku do końca przegrałam walkę o igrzyska olimpijskie z Covidem. Nie mogę nadal w to uwierzyć, co się właśnie stało. Ciężko pracowałam, żeby dotrzeć tak wysoko, ale obiecuję, że wrócę silniejsza. Do zobaczenia w następnym sezonie" - napisała sportsmenka w mediach społecznościowych.

Reklama

Sportsmenka wcześniej trenowała wielobój. W obecnej dyscyplinie sportu spełnia się dopiero od dwóch lat. 

Czytaj też: Linda Weiszewski: To nie jest sport dla mięczaków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne