Reklama

Reklama

Karolina Riemen-Żerebecka wraca do treningów po koszmarnym wypadku

Karolina Riemen-Żerebecka wraca do sił po koszmarnym wypadku na treningu skicrossu przed mistrzostwami świata i, jak poinformował Polski Związek Narciarski, już wraca do treningów!

Reprezentantka Polski poważnie ucierpiała podczas treningu skicrossu w Sierra Nevada. Upadła na sekcji następujących po sobie przeszkód (rollerów).

Doznała poważnego urazu głowy i została przetransportowana helikopterem do szpitala w Granadzie, gdzie była utrzymywana w śpiączce farmakologicznej. Po tygodniu została wybudzona i została przeniesiona z oddziału intensywnej terapii na oddział neurologiczny. Po powrocie do Polski najpierw przebywała w szpitalu w Warszawie, a później leczyła się w Krakowie, gdzie pomagali jej specjaliści ze Szpitala Scanmed św. Rafała.

Reklama

Teraz jest jeszcze w okresie rehabilitacji, która polega na wprowadzeniu w trening.

"Karolina cały czas się rehabilituje, jednak ciężko nazwać to już rehabilitacją, gdyż zawodniczka biega i jeździ na rowerze, co nas bardzo cieszy" - informuje trener Tomasz Żerebecki, którego cytuje serwis internetowy Polskiego Związku Narciarskiego.

"Rehabilitacja ta polega teraz na wprowadzeniu w trening. Karolina wykonuje już teraz ćwiczenia stricte treningowe. Oprócz biegania oraz jazdy na rowerze, realizujemy również trening stabilizacyjny. Karolina rehabilituje jeszcze oko, ale widać już znaczącą poprawę oraz to, że rehabilitacja idzie w dobrym kierunku" - podsumowuje Tomasz Żerebecki.

Reklama

Reklama

Reklama